Premier League. Po 10 meczach bez zwycięstwa Aston Villa zwalnia menedżera

Paul Lambert nie jest już menedżerem Aston Villi. Został zwolniony po wtorkowej porażce 0:2 z Hull City. Tym samym ?The Villans? nie wygrali już od 10 spotkań i znaleźli się w strefie spadkowej.

Jego tymczasowymi następcami zostaną Scott Marshall, trener pierwszego zespołu, oraz Andy Marshall, trener bramkarzy. W niedzielę Aston Villa zagra z Leicesterem City w Pucharze Anglii.

Villa zanotowała kapitalny start sezonu. Wygrała trzy z pierwszych czterech spotkań. 17 września Lambert podpisał nowy, czteroletni kontrakt, ale od tego momentu jego podopieczni zaczęli osiągać coraz gorsze wyniki. W pozostałych 21 meczach wygrali zaledwie dwukrotnie.

Dodatkowo, ekipa Lamberta była krytykowana za ogromną nieskuteczność. Dopiero gol Joresa Okore w sobotnim meczu z Chelsea (1:2) przerwał haniebną serię 659 minut bez zdobytej bramki. To czwarty najgorszy wynik w historii Premier League. Za to tylko jeden zespół w historii ligi angielskiej strzelił mniej goli po 25 kolejkach niż Villa (12, najgorszy jest Leicester z 11 trafieniami w sezonie 1977/78).

Lambert, który do AV przyszedł przed sezonem 2012/13 z Norwich, dostanie prawdopodobnie 2 mln funtów odprawy. Aston Villa zajmuje 18. miejsce z 22 punktami. Po raz ostatni z najwyższej ligi angielskiej spadła w 1987 roku.