0
1
1
Newcastle
Bramka: Cisse 58', 78' Kartki: Sissoko, Tiote - żółta; Taylor - czerwona (za dwie żółte) Skład: Elliot (46. Alnwick), Janmaat, Coloccini (C), Taylor, Dummett, Sissoko, Tiote, Colback, Ameobi (83. Williamson), Perez, Cabella (53. Cisse).
Chelsea
Bramka: Drogba 83' Skład: Bramki: Schurrle, Fabregas, Costa - żółta. Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry (C), Azpilicueta (67. Luis), Mikel, Fabregas, Willian (67. Drogba), Oscar (61. Schurrle), Hazard, Diego Costa.
Chelsea przegrała pierwsze spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Jose Mourinho w meczu otwierającym 15. kolejkę Premier League przegrali na wyjeździe z Newcastle United (1-2).
Początek meczu należał do londyńczyków. Cały czas atakowali, oddawali sporo strzałów, ale głównie niecelnych. Dopiero potem do głosu doszło Newcastle, które zmarnowało najlepszą okazję w pierwszej części gry - strzał Jacka Colbacka w sytuacji sam na sam obronił Thibaut Courtois.

W 53. minucie na boisko wszedł Papiss Cisse. I Senegalczyk okazał się bohaterem. Cztery minuty później trafił na 1-0 po dośrodkowaniu Sammy'ego Ameobiego, a w 78. minucie podwyższył po kontrataku na 2-0. Chwilę wcześniej w słupek po drugiej stronie boiska trafił Eden Hazard. W 81. minucie czerwoną kartkę dostał Steven Taylor, a Chelsea dostała rzut wolny. Na bramkę zamienił go Didier Drogba; kolejną asystę zaliczył Cesc Fabregas. Do końca spotkania "The Blues" atakowali, ale nie umieli sforsować dobrze zorganizowanej obrony Newcastle.

"Sroki" wygrały w pełni zasłużenie. Dzięki temu zwycięstwu awansowały na 7. miejsce w tabeli. Mają obecnie 23 punkty. Chelsea ma 36 pkt, drugi Manchester City wyprzedza o 3 pkt - ale "The Citizens" mają o jeden mecz rozegrany mniej.