Premier League. Arsenal remisuje z Manchesterem City, błąd Szczęsnego

W pierwszym meczu 4. kolejki angielskiej Premier League Arsenal zremisował z Manchesterem City 2-2. Cały mecz w bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny, który popełnił błąd przy drugiej bramce.

Początek meczu należał do Arsenalu, lecz już po kilkunastu minutach inicjatywę przejął Manchester City. Dowodem tego stała się bramka Sergio Aguero, który wykorzystał dośrodkowanie Jesusa Navasa. Z Hiszpanem zupełnie nie radził sobie lewy obrońca gospodarzy Nacho Monreal i bardzo często dawał mu się ogrywać.

Jednak w drugiej połowie sytuacja się zmieniła. W 63. minucie pięknym wykończeniem po podaniu Aarona Ramseya popisał się Jack Wilshere, który wcześniej grał bardzo słabo. Jedenaście minut później zaliczył ładną asystę. Dośrodkował głową ponad linią obrony "The Citizens", a piłkę kapitalnym wolejem w siatce umieścił Alexis Sanchez. Wydawało się, że Arsenal po wyjściu na prowadzenie już go nie odda, ale kilka minut później wyrównał Martin Demichelis. Piłka po jego uderzeniu zmierzała w okolice okienka bramki, ale stamtąd chciał ją wybić Mathieu Flamini. Jednak interweniować postanowił Wojciech Szczęsny, który ściągnął mu piłkę z głowy i niefortunnie wepchnął ją do siatki.

W samej końcówce przycisnął jeszcze Manchester City. Zdobył nawet gola, ale Samir Nasri był na spalonym. Goście dwukrotnie trafili w słupek, a raz dobrą interwencją popisał się Szczęsny. "The Citizens" mogli mieć jeszcze rzut karny, ale sędzia nie zauważył zagrania ręką Jacka Wilshere'a we własnym polu karnym.

Manchester City dzięki temu remisowi ma 7 punktów w 4 meczach i chwilowo zajmuje trzecie miejsce. Dla Arsenalu to był już trzeci remis w tym sezonie. Drużyna zajmuje siódmą pozycję.