0
0
0
Chelsea
Skład: Courtois, Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, Fabregas, Schurrle (66. Ramires), Oscar (70. Willian), Hazard, D. Costa (80. Drogba). Bramka: 63. D. Costa, 77. Hazard
Leicester
Skład: Schmeichel, De Laet, Morgan, Moore, Konchesky, Mahrez (68. Albrighton), King, Hammond (73. Taylor-Fletcher), Schlupp, Ulloa, Nugent. Kartki: Hammond - żółta.
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali na własnym stadionie Leicester 2:0. Gole dla "The Blues" strzelili Diego Costa i Eden Hazard.
O pierwszej połowie spotkania podopieczni Mourinho chcieliby zapewne jak najszybciej zapomnieć. Zawodnicy Chelsea długo nie mogli złapać odpowiedniego rytmu i mieli problemy z przedarciem się pod bramkę Leicester.

Dopiero druga połowa spotkania dostarczyła kibicom wielu emocji. Korespondencyjny pojedynek toczyli bramkarze Courtois i Schmeichel, którzy pięknymi paradami niejednokrotnie ratowali swoje zespoły przed utratą bramki.

W 63. minucie wynik meczu wreszcie otworzył Diego Costa. Ivanović dostał prostopadłe podanie w pole karne i jednym zwodem położył na murawę dwóch obrońców. Miał przed sobą tylko bramkarza, ale zamiast strzelać, podał do Costy, który kopnął piłkę pod interweniującym bramkarzem.

W 77. minucie podwyższył Hazard, który zdobył gola po indywidualnej akcji.

Chelsea z dorobkiem sześciu punktów jest nadal na czele tabeli w Premier League. Przynajmniej do meczu Arsenalu z Evertonem.