Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Howard Webb kończy karierę sędziowską

Bardzo dobrze znany w Polsce i na świecie Howard Webb kończy 25-letnią karierę sędziowską. Anglik został zatrudniony jako dyrektor techniczny związku sędziów.
Od tej pory będzie występował również w mediach, informując oraz tłumacząc rzeczy związane z sędziowaniem. Anglik sędziował mecze angielskiej Premier League od 2003 roku, a pierwszy mecz międzynarodowy poprowadził dwa lata później.

W 2010 roku został pierwszym sędzią, który w tym samym sezonie poprowadził zarówno finał Ligi Mistrzów, jak i mistrzostw świata. Na mundialu oraz mistrzostwach Europy sędziował dwukrotnie. W 2011 roku dostał Order Imperium Brytyjskiego za swoje zasługi w futbolu.

Webb był postacią kontrowersyjną. Polacy pamiętają go z rzutu karnego, jaki podyktował dla Austrii w doliczonym czasie gry na Euro 2008. Ta decyzja wzbudziła wiele kontrowersji, premier Donald Tusk wyznał wręcz, że "chciał go zabić". Natomiast angielscy kibice chętnie wypominali mu rzekome sprzyjanie Manchesterowi United.

Więcej o:
Komentarze (10)
Premier League. Howard Webb kończy karierę sędziowską
Zaloguj się
 • jakubjag

  Oceniono 114 razy 82

  Kontrowersyjny jest każdy sędzia jakby się uprzeć. Webb był jednym z najlepszych sędziów w Europie w ostatnich latach(choć oczywiście to nie znaczy, że nie popełniał błędów). Szkoda wracać do 2008r. bo Polacy widzieli co chcieli ale panu Godlewskiemu przypomnę, że kontrowersyjny to był przede wszystkim gol dla Polaków w tamtym spotkaniu!

 • Jan Kowalski

  Oceniono 56 razy 44

  Szkoda. Ostatnio, np. MŚ w Brazylii, sędziował baaardzo przyzwoicie.

 • golenie_strzyzenie

  Oceniono 51 razy 33

  Karny był z kapelusza, a bramka "Parejro" ze spalonego. Ot, całe kontrowersje.

 • alkontent

  Oceniono 58 razy 28

  6 lat temu wróg publiczny nr 1. A ostatnimi laty całkiem niezły sędzia...

 • lorca_mallorca

  Oceniono 19 razy 19

  Szkoda! Jeden z najlepszych sędziów w dzisiejszej piłce - sporcie sędziowanym z reguły beznadziejnie... Webb miał dość odwagi, by podejmować niepopularne decyzje. Myślę, że jego sprzyjanie ManU na tle tego, jak inni sędziowie traktowali drużynę z Manchesteru w ostatniej dekadzie, to pikuś, choć niezaprzeczalnie do jakiejś formy faworyzowania niejednokrotnie dochodziło. Od kilku lat był niemal wzorem bezstronności i potrafił całkiem sprawiedliwie rozdzielać nagrody i kary wśród światowej czołówki. Mam nadzieję, że przejście na posadę urzędniczą pozytywnie wpłynie na jakoś pracy angielskich sędziów, bo za Webbem jest cały sznur idiotów, pacanów i dyletantów...

 • goplana24

  Oceniono 14 razy -10

  zapamiętam tylko jego łeb.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX