Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ryan Giggs: Louis van Gaal stworzył podobną atmosferę jak za czasów Fergusona

Nowy menedżer Manchesteru United szybko wyrobił sobie markę w nowym klubie. Ryan Giggs uważa, że holenderski szkoleniowiec zachowuje się podobnie do sir Alexa Fergusona.
Louis van Gaal pracuje z nowym klubem od ponad tygodnia. W pierwszym meczu swojej nowej drużyny w USA Czerwone Diabły pokonały Los Angeles Galaxy 7:0. Najlepszym zawodnikiem na boisku okazał się Ander Herrera, który jest nowym piłkarzem angielskiego klubu. Ryan Giggs, który jest asystentem Holendra, twierdzi, że van Gaal przypomina mu Fergusona.

- Obydwaj menedżerowie mają nad sobą specjalną aurę - powiedział Giggs. - To dlatego, że tyle osiągnęli w swojej karierze. Oczekują od swoich piłkarzy respektu. Pracuję z nim krótko, ale już wiem, czemu zdołał wygrać tak wiele. Zaraża swoją osobowością. Chce, żeby wszystko było uporządkowane od pierwszej do ostatniej minuty treningu. To, co przekazuje, jest proste i klarowne. To wspaniałe doświadczenie oglądać go, jak pracuje. Za każdym razem piłkarze wiedzą, kiedy robią coś dobrze albo źle. Van Gaal potrafi na treningu pochwalić, ale też i zganić, kiedy jego polecenia nie są wykonywane - dodał Walijczyk.

Ryan Giggs zauważył również różnice między Holendrem a Szkotem. Według legendy Manchesteru United, van Gaal o wiele częściej przeprowadza z zawodnikami treningi z piłką.

- Robimy dużo ćwiczeń z piłką. Piłkarze czerpią z tego przyjemność. Nie są może do tego przyzwyczajeni, ale to inny menedżer z odmienną ideologią. Jego filozofia przyniosła mu wielkie sukcesy, zresztą jego CV mówi samo za siebie. Van Gaal chce, abyśmy grali ofensywny, atrakcyjny futbol. Mamy być agresywni i zdobywać wiele bramek. Będzie dawał młodym piłkarzom szansę, by stali się pełnoprawnymi zawodnikami Manchesteru United - zakończył asystent Holendra.

Czy Louis van Gaal nawiąże do sukcesów sir Alexa Fergusona?
Więcej o:
Komentarze (1)
Premier League. Ryan Giggs: Louis van Gaal stworzył podobną atmosferę jak za czasów Fergusona
Zaloguj się
  • ags4

    Oceniono 6 razy 6

    Ogólnie van Gaal jest pod wieloma względami podobny do Fergusona. Obaj mają bardzo mocne charaktery, są autorytetami dla piłkarzy. Marzy mi się tylko, żeby Louis odniósł sukces, ale żeby też potrafił to wszystko podtrzymać. W razie czego nie chciałabym powtórki z Bayernu, czy Barcelony, kiedy kolejne sezony nie były dla van Gaala udane. Jedno jest pewne. Manchester United potrzebuje menadżera, który będzie liderem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX