0
1
1
Arsenal
Bramki: Giroud (5., 31.), Rosicky (42.), Koscielny (57.) Skład: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny (67. Flamini), Monreal (46. Jenkinson) - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky (73. Gnabry), Podolski - Giroud
Sunderland
Bramki: Giaccherini (81.) Kartki: Giaccherini - żółta Skład: Mannone - Bardsley, Vergini, O'Shea, Alonso - Bridcutt - Johnson (46. Larsson), Ki (73. Scocco), Colback, Borini - Altidore (46. Giaccherini)
Arsenal pokonał na własnym boisku Sunderland 4:1. Gole dla ?Kanonierów? strzelali Giroud, Rosicky i Kościelny.
Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 5. minucie - strzelił ją wracający do składu Giroud. 26 minut później Francuz wykorzystał błąd obrony gości i podwyższył na 2:0.

Tuż przed przerwą Arsenal przeprowadził kapitalną akcję - po serii szybkich podań sam na sam z Mannone wyszedł Rosicky i ładną podcinką zdobył trzecią bramkę. [ZOBACZ]

W drugiej połowie Kanonierzy pewnie kontrolowali przebieg gry. W 56. minucie po rzucie rożnym Kościelny trafił na 4:0. 10 minut przed końcem meczu padła honorowa bramka dla gości - zasłonięty Szczęsny przepuścił dokładny strzał Giaccheriniego z 20 metrów.

Po 27 meczach Arsenal ma na koncie 59 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadząca Chelsea ma jedno oczko więcej. Trzeci jest Manchester City, który w sobotę ograł 1:0 Stoke. "The Citizens" mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej.