0
1
1
Arsenal
Bramki: Oxlade-Chamberlain (16.), Podolski (47.) Kartki: Monreal, Flamini - żółta Skład: Fabiański - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Arteta - Oxlade-Chamberlain (76. Gibbs), Oezil, Podolski (68. Cazorla) - Sanogo (88. Giroud)
Liverpool
Bramki: Gerrard (59. - karny) Kartki: Flanagan, Coutinho, Gerrard - żółta Skład: Jones - Flanagan, Agger, Skrtel, Cissokho (62. Henderson) - Coutinho, Gerrard, Allen - Sterling, Suarez, Sturridge
Łukasz Fabiański bohaterem Arsenalu. Londyńczycy wygrali 2:1 z Liverpoolem i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii, a polski bramkarz popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Pod koniec meczu miał miejsce charakterystyczny obrazek, gdy napastnik gości Daniel Sturridge zawiązał Polakowi but. Scenka ta zrobiła furorę wśród kibiców Arsenalu.
Kanonierzy zrewanżowali się Liverpoolowi za niedawną dotkliwą porażkę w lidze 1:5. Do przerwy po trafieniu Alexa Oxlade-Chamberline'a gospodarze prowadzili 1:0. Chwilę po przerwie na 2:0 podwyższył Lukas Podolski. Gości stać było tylko na honorowego gola w 60. minucie. Tylko jedna bramka stracona przez Arsenal to efekt m.in. świetnej postawy w bramce Fabiańskiego.

Polak rozgrywał wyborne zawody, przedłużając tym samym swoją przygodę w Pucharze Anglii. Menedżer Arsene Wenger od dawna stawia na Fabiańskiego w tych rozgrywkach, podczas gdy podstawowym bramkarzem jest Wojciech Szczęsny. Były bramkarz Legii wygrał m.in. pojedynki sam na sam z Luisem Suarezem i Danielem Sturridgem.

Świetny występ Fabiańskiego nie przeszedł na Wyspach bez echa. Angielscy dziennikarze chwalą postawę 28-letniego golkipera. Serwis Goal.com przyznał mu najwyższą w zespole notę 4 (w skali pięciostopniowej).

"Udanie zastąpił Wojciecha Szczęsnego. Zaliczył kilka świetnych interwencji, szczególnie przy strzałach Luisa Suareza i Daniela Sturridge'a w drugiej połowie" - napisano w uzasadnieniu.

Równie wysoko oceniono występ zdobywcy pierwszej bramki dla Arsenalu.

Sam Sturridge w końcówce meczu pomógł Fabiańskiemu zawiązać but - zobacz wideo z tej sytuacji ». Kibice Arsenalu potraktowali tę scenkę symbolicznie, licznie udostępniając ją w serwisach społecznościowych i komentując w tworzonych memach:

Fabiański niedawno zapowiedział, że latem chce opuścić Emirates Stadium. Polski bramkarz odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z klubem, w którym gra od 2007 roku. Swoją decyzję motywuje chęcią regularnych występów na boisku, a w Arsenalu jest jedynie rezerwowym.