Puchar Anglii. Manchester City ograł Chelsea i jest w ćwierćfinale

Manchester City ograł na własnym stadionie Chelsea 2:0 i pewnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii. Autorami bramek byli Samir Nasri i Stevan Jovetić.

Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. Aż 20 000 złotych w puli nagród ?

Mecz miał być dla City okazją do rewanżu za niedawną porażkę w meczu ligowym. Wtedy to po bramce Branislava Ivanovicia "The Blues" wygrali i awansowali na fotel lidera Premier League.

Wicemistrzowie Anglii wypełnili jednak plan i zrewanżowali się rywalom. Podopieczni Jose Mourinho w swoim stylu próbowali kontrolować wydarzenia na boisku i czekać na błąd rywala. Tym razem ofensywa City okazała się za silna i już w 16. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki. Stevan Jovetić wykorzystał podanie Edina Dżeko i strzałem w długi róg pokonał bramkarza

Do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło. Jedyne, na co było stać ekipę Chelsea, to utrzymywanie się przy piłce. Gospodarze nie kwapili się z kolei do kolejnych ataków.

W drugiej połowie ekipa z Manchesteru znów uaktywniła się w ofensywie, dzięki czemu w 67. minucie podwyższyła prowadzenie.

Samir Nasri przeprowadził wtedy kapitalną akcję dwójkową z Davidem Silvą i wbił piłkę do pustej siatki.

Do końca meczu Chelsea nie potrafiła przejąć inicjatywy tak, by spróbować odrobić straty. Tym samym odpadła z rywalizacji, a w ćwierćfinale Pucharu Anglii zagra Manchester City.

W niedzielę w ramach 1/8 finału zagra Arsenal z Liverpoolem, relacja na żywo w Sport.pl.