Puchar Ligi Angielskiej. Awans Manchesteru City, sensacyjna porażka Chelsea

Chelsea przegrała po dogrywce z Sunderlandem 1:2 i odpadła w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Awansował za to Manchester City po zwycięstwie 3:1 z Leicester.

Chelsea prowadziła od 46. minuty po tym, jak piłkę do własnej bramki skierował Lee Cattermole. Gospodarze zdołali jednak wyrównać po trafieniu rezerwowego Fabio Boriniego w 88. minucie. W dogrywce długo nie padały bramki. Gdy wdawało się, że mecz zakończy konkurs rzutów karnych, w 118. minucie trafił inny rezerwowy Ki Sung-yong. Chelsea nie zdążyła odpowiedzieć i pożegnała się z rozgrywkami.

Niespodzianki nie było w drugim ćwierćfinale. City pewnie pokonali na wyjeździe Leicester 3:1 po dwóch trafieniach Edina Dżeko i jednym Aleksandara Kolarova. Cały mecz w barwach gospodarzy zagrał Marcin Wasilewski.

W środę rozegrane zostaną pozostałe ćwierćfinały, w których Tottenham zagra z West Hamem, a Stoke z Manchesterem United.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone