Premier League. Arsenal wciąż liderem. Szczęsny bohaterem meczu z Crystal Palace [WIDEO]

W spotkaniu 9. kolejki ligi angielskiej Arsenal FC pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:0. ?Kanonierom? udało się pokonać rywali, mimo że od 65. minuty grali w dziesiątkę. Duży wkład w zwycięstwo miał Wojciech Szczęsny, który popisał się dwiema znakomitymi interwencjami. Serwis Goal.com uznał go za gracza meczu.

W pierwszej połowie nie było widać, że mierzy się lider ligi z drugą drużyną od końca. Piłkarze Crystal Palace częściej atakowali od faworyzowanych rywali, ale ich strzały były albo niecelne, albo zbyt słabe. Szczęsny kilka razy łapał piłkę, ale nie były to trudne obrony.

Druga odsłona zaczęła się znakomicie dla podopiecznych Arsene'a Wengera. Adlene Guedioura podciął w polu karnym Serge'a Gnabry'ego i sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" bez kłopotów na bramkę zamienił Mikel Arteta.

Ten sam zawodnik w 65. minucie osłabił zespół. Dostał czerwoną kartkę po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Marouane Chamakhu. Gospodarze rzucili się wtedy do ataków, ale na przeszkodzie stanął im Szczęsny. Polski bramkarz najpierw sparował na poprzeczkę strzał Joela Warda, a po chwili jedną ręką odbił uderzenie Mile Jedinaka.

Gdyby nie te interwencje, Arsenal mógłby nie zgarnąć trzech "oczek". A kiedy w 87. minucie Olivier Giroud wykorzystał znakomite podanie Aarona Ramseya i strzałem głową pokonał Juliana Speroniego, stało się jasne, że drużyna Wengera po 9. kolejce wciąż będzie liderem Premier League.