Puchar Ligi Angielskiej. Arsenal z Fabiańskim w bramce awansował do czwartej rundy po rzutach karnych

Kartki:Lugano, Popow, Reid - żółta
Skład:Daniels - Reid, Dawson, Lugano, Popow - Mulumbu (91. Morrison), Dorrans - Berahino (101. Amalfitano), Sessegnon, Sinclair - Long (91. Rosenberg)
Arsenal
Bramki:Eisfeld (61.)
Kartki:Hayden, Monreal, Vermaelen, Arteta - żółta
Skład:Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal - Hayden (83. Olsson), Arteta (95. Bellerin) - Gnabry, Eisfeld (82. Akpom), Miyaichi - Bendtner
W meczu III rundy Pucharu Ligi Angielskiej Arsenal FC pokonał na wyjeździe po rzutach karnych WBA. W regulaminowym czasie był remis 1:1, a w dogrywce nie padł żaden gol.
Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Arsenalu z WBA

Piłkarze Arsenalu mogą mówić o wielkim szczęściu. Na trzy minuty przed końcem dogrywki Scott Sinclair uderzył zza pola karnego i piłka trafiła w poprzeczkę. Łukasz Fabiański, który tym razem stanął w bramce "Kanonierów" (Wojciecha Szczęsnego nie było nawet na ławce) byłby bez szans, gdyby piłka poleciała kilka centymetrów niżej.

W rzutach karnych też piłkarze WBA byli bliscy zwycięstwa, bo po obronionym przez Luke'a Danielsa strzale Serge Gnabry'ego wyszli na prowadzenie 3:1. Później jednak podopieczni Arsene'a Wengera strzelali bezbłędnie, a ich dwóch rywali - Craig Dawson i Morgan Amalfitano - fatalnie przestrzeliło i Fabiański nawet nie musiał interweniować, żeby Arsenal awansował.

Sam mecz był dość przeciętnym widowiskiem, w którym Arsenal w eksperymentalnym składzie nie mógł wyprowadzić praktycznie żadnej składnej akcji. Tylko raz w 61. minucie Thomas Eisfeld otrzymał doskonałe podanie od Nicklasa Bendtnera i w sytuacji sam na sam pokonał Danielsa.

Znacznie groźniejsi gospodarze wyrównali 10 minut później. Saido Berahino po dośrodkowaniu z prawej strony umieścił piłkę w siatce strzałem głową. Fabiańskiemu w tej sytuacji zabrakło chyba trochę refleksu, ale trzeba też przyznać, że uderzenie z bliskiej odległości było bardzo mocne.

Oceny za swój występ Polak mimo wszystko powinien dostać dobre. W pierwszej połowie popisał się dwiema niezłymi interwencjami - odbił piłkę po groźnych strzałach rywali końcami palców.