Premier League. Liverpool wygrywa, świetny debiut bramkarza [WIDEO]

Simon Mignolet w swoim debiucie w Liverpoolu obronił karnego, a jego zespół w pierwszym meczu sezonu Premier League pokonał Stoke 1:0.

Liverpool prowadził od 37. minuty po bramce Daniela Sturridge'a, który wykorzystał dobre podanie od innego debiutanta, Iago Aspasa, i uderzył między nogami Roberta Hutha.

W końcówce gospodarze byli jednak o krok od straty punktów. W 88. minucie Daniel Agger dotknął piłki ręką w polu karnym i Jonathan Walters podszedł do piłki, by wykonać jedenastkę. Mignolet rzucił się w prawą stronę, dokładnie tam, gdzie uderzył skrzydłowy gości, i odbił piłkę. Po chwili utonął w objęciach kolegów.

Mignolet przed sezonem przeszedł do Liverpoolu z Sunderlandu, gdzie grał od 2010 roku. 25-letni Belg kosztował 9 milionów funtów. Z kolei Aspas to 26-letni napastnik, który sobotnim meczem zadebiutował w Premier League. Przeszedł przed tym sezonem z Celty Vigo, dla której od 2008 roku zdobył 46 bramek w 136 meczach.

Liverpool musi radzić sobie bez Luisa Suareza. Urugwajczyk musi odbyć karę dziesięciu spotkań za ugryzienie obrońcy Chelsea Branislava Ivanovicia. Spotkanie ze Stoke było dopiero piątym, które opuścił. Nie wiadomo, czy po odbyciu kary wciąż będzie zawodnikiem Liverpoolu. Otwarcie mówi, że chce odejść, poważnie zainteresowany jego wykupieniem jest Arsenal.

Dla Liverpoolu to pierwsza wygrana na Anfield Road w meczu otwarcia sezonu od 2001 roku.

Borussia Dortmund to nie tylko "polskie trio"! My dajemy Ci znacznie więcej ?