Premier League. QPR i Reading żegnają się z Premiership

Reading zremisowało u siebie z Queens Park Rangers 0:0. Wynik ten oznacza, że obie te drużyny nie mają już szans na utrzymanie się w Premier League.
Reading
Skład:McCarthy - Gunter, Mariappa, Morrison, Kelly (76. Harte) - McCleary (65. Le Fondre), Karacan, Guthrie, McAnuff - Pogrebniak, Blackman (56. Robson-Kanu)
QPR
Kartki:Granero, Fabio - żółta
Skład:Green - Bosingwa (73. Fabio), Hill, Onuoha, Traore - Jenas, Granero, M'Bia (89. Mackie), Taarabt (68. Hoilett) - Remy, Bothroyd
Drużyna Harrego Rendkappa w 35. kolejce grała na wyjeździe z "czerwoną latarnią" ligi, ekipą Reading. Goście byli stroną przeważającą, ale nie mogli tego udokumentować golem. W 13. minucie spotkania świetnie z rzutu wolnego uderzył Esteban Granero, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki gospodarzy.

W drugiej połowie gracze QPR razili nieskutecznością. Swoje sytuacje na gola mieli Loic Remy i Adel Taarabt. W 61. minucie najlepszą sytuację w meczu zmarnował Pogrebnyak. Snajper Reading wymanewrował jednego z obrońców w polu karnym rywala i oddał minimalnie niecelny strzał na bramkę Greena. Na dziesięć minut przed końcem spotkania wprowadzony z ławki Le Fondre próbował pokonać bramkarza rywali uderzeniem głową, jednak strzelał niecelnie. Interwencję meczu zaliczył w 87. minucie Green, który kapitalnie wybronił strzał głową i uchronił w ten sposób Queens Park od porażki. Bezbramkowy remis utrzymał się do końca spotkania. Oznacza to, że oba zespoły nie mają już szans na utrzymanie w Premier League.

Reading to aktualny beniaminek Premier League, z kolei QPR występowało w niej przez dwa ostatnie sezony. Obie ekipy mają 7 punktów straty do osiemnastego Wigan i 9 punktów do siedemnastej Aston Villi. W ostatniej serii spotkań Wigan i Aston Villa rozgrywają mecz między sobą, co przekreśla szanse na utrzymanie Reading i QPR.

Jak dotąd awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii zapewniło sobie Cardiff City.