Premier League. Chelsea coraz bliżej Ligi Mistrzów, a Lampard strzeleckiego rekordu

W spotkaniu 35. kolejki Premier League, Chelsea pokonała w Londynie Swansea 2:0. Jedną z bramek strzelił Frank Lampard, dla którego był to 201. gol dla ?The Blues?

Tak relacjonowaliśmy mecz Chelsea ze Swansea na żywo

Trwa walka angielskich zespołów o miejsca gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Chelsea zrobiła kolejny krok w stronę zajęcia takiej lokaty. Dzięki wygranej nad Swansea 2:0 wyprzedziła Arsenal Londyn i obecnie plasuje się na trzeciej pozycji.

Bohaterem spotkania był Frank Lampard. 34-letni pomocnik wszedł na boisko w 24. minucie zastępując kontuzjowanego Ramiresa. Publiczność zafundowała mu owację na stojąco, ponieważ był to jego 800. występ w klubowej karierze.

20 minut po wejściu na boisko Lampard popisał się asystą. Zagrał w pole karne do Oscara, a ten kropnął w długi róg nie do obrony. Dwie minuty później Lampard sam wpisał się na listę strzelców. Juan Mata został sfaulowany w polu karnym przez Leona Brittona, a bohater spotkania pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Był to 201. gol Lamparda w barwach "The Blues". Dzięki temu, do klubowego rekordzisty Bobby'ego Tamblinga (grał w latach 1959-1970) brakuje mu już tylko jednego trafienia.

Najlepsi strzelcy w historii "The Blues"

1. Bobby Tambling 202

2. Frank Lampard 201

3. Kerry Dixon 193

4. Didier Drogba 157

5. Roy Bentley i Peter Osgood 150

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida