Puchar Anglii. Chelsea wygrała z United i awansowała do półfinału

Chelsea wygrała u siebie 1:0 z Manchesterem United w 6. rundzie Pucharu Anglii i awansowała do półfinału.

Ten mecz był raczej zacięty niż ładny, zwłaszcza w pierwszej połowie. Było dużo walki, szybkich akcji, kontrataków i ataków oskrzydlających, jednak obie drużyny miały problem z kreowaniem klarownych sytuacji. Pod koniec pierwszej połowy Nani huknął z dystansu i był o centymetry od zdobycia fenomenalnej bramki. Do przerwy na tablicy wyników widniały jednak dwa okrągłe zera.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło w grze obu zespołów, ale Chelsea udało się w końcu strzelić gola - jak się miało później okazać - na miarę awansu. Juan Mata świetnie podał do Demby By, Smalling odpuścił krycie, za Senegalczykiem nie nadążył Ferdinand, a De Gea mógł tylko odprowadzić bitą przez Dembę Bę piłkę wzrokiem. Strata bramki podziała ożywczo na grę United, nie na tyle jednak by odwrócić losy spotkania. Sir Alex Ferguson wpuścił na boisko van Persiego, ale ten zaliczył tylko dwa pudła. Fantastycznie w bramce spisywał się też Petr Cech, który kilkakrotnie wyciągał strzały, które mogły dać United remis. Chelsea również miała okazje na podwyższenie prowadzenia, zwłaszcza w końcówce, jednak dobrze bronił De Gea.

W półfinale Chelsea zagra z Manchesterem City. W drugim półfinale zmierzą się Millwall i Wigan Athletic.