Premier League. City wygrało z Aston Villą

Manchester City pokonał w wyjazdowym, ostatnim meczu 28. kolejki Premier League Aston Villę 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Carlos Tevez.
Żółte kartki:Benteke, Delph
Skład:Guzan - Lowton, Clark, Baker, Bennett - Weimann (84. Dawkins), Westwood (86. El Ahmadi), Delph, Agbonlahor - N'Zogbia (65. Holman), Benteke
Bramki:Tevez 45'
Skład:Hart - Zabaleta, Nastasic, K Toure, Clichy - Javi Garcia, Rodwell (25. Dzeko), Y Toure, Milner, Silva (90. Barry) - Tevez (75. Nasri)
Manchester City ma jeszcze iluzoryczne szanse na mistrzostwo Anglii. Dzięki zwycięstwu nad Aston Villą The Citizens utrzymali status quo sprzed kolejki i mają do Manchesteru United 12 punktów straty.

A zdobyć trzy punkty ze znajdującą się w strefie spadkowej Aston Villą nie było łatwo. Raz po raz Harta niepokoili Benteke z Agbonlahorem. Manchester City zdołał jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyjść na prowadzenie. Fatalny błąd Clarka, który potknął się i stracił piłkę na rzecz Dżeko tuż przed swoim polem karnym. Bośniak wyłożył piłkę Tevezowi, ten na zamach zmylił bramkarza i jednego z obrońców i ze spokojem trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie gra nadal była szybka i efektowna. Bliżej podwyższenia rezultatu byli goście. Szczególnie groźnie było, gdy Yaya Toure trafił w słupek. Gospodarzy mimo licznych prób nie było stać na pokonanie Harta i zdobycie chociaż jednego punktu.