Premier League. Manchester United pokonał Everton, rośnie przewaga nad City

Po bramkach Ryana Giggsa i Robina Van Persiego Manchester United pokonał na Old Trafford Everton 2:0. Przewaga Czerwonych Diabłów nad drugim w tabeli City wzrosła do 12 punktów.
Bramki:Giggs (13.), van Persie (45.)
Skład:De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans (81. Smalling), Evra - Valencia, Cleverley, Jones (56. Carrick), Giggs - Rooney, van Persie
Everton
Kartki:Mirallas, Fellaini - żółta
Skład:Howard - Neville, Jagielka, Distin, Baines - Mirallas (69. Naismith), Osman, Gibson, Pienaar - Fellaini - Anichebe (57. Jelavić)
W przeddzień ligomistrzowego hitu z Realem Madryt (w środę na Santiago Bernabeu) Manchester mierzył się na własnym stadionie z Evertonem. Co zobaczył Jose Mourinho, który osobiście pofatygował się na stadion rywala?

Zobaczył pewnie grającą drużynę, która w pierwszej połowie z łatwością objęła prowadzenie, tuż przed przerwą podwyższyła na 2:0, a w drugich 45 minutach z łatwością kontrolowała grę.

Bramkę na 1:0 zdobył nieśmiertelny Ryan Giggs, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie. Kilka minut wcześniej pudło sezonu zaliczył Robin Van Persie, który minął bramkarza i miał przed sobą tylko pustą bramkę. Trafił tylko w boczną siatkę. Tuż przed przerwą Holender w takiej samej sytuacji już się nie pomylił i zdobył swojego 19. gola w tym sezonie Premier League.

Po 26 meczach Manchester United ma nad City, które w sobotę przegrało z Southampton, już 12 punktów przewagi.