Puchar Anglii. Jutkiewicz bohaterem Middlesbrough

Lukas Jutkiewicz strzelił dwie bramki dla Middlesbrough w wygranym 2:1 meczu IV rundy Pucharu Anglii z Aldershot. Angielski napastnik z polskimi korzeniami dał awans swojej drużynie do 1/8 finału, trafiając do siatki w 83. i 90. minucie

"Jutkiewicz złamał serca odważnym piłkarzom Aldershot" - pisze w tytule swojej relacji z meczu dziennik "Daily Mail". Zwycięstwo drużyny z Championship (pierwsza liga) nad ekipą z czwartej klasy rozgrywkowej (Football League Two) nie przyszło łatwo.

Jutkiewicz otworzył wynik spotkania w 83. minucie uderzeniem głową pod poprzeczkę. Nadzieje na awans przedłużył gościom Danny Hylton, trafiając do siatki w 89. minucie. Ale chwilę później Jutkiewicz znów pokazał się ze znakomitej strony, kiedy wygrał siłowy pojedynek z jednym z obrońców i strzelił precyzyjnie w długi róg od słupka.

Jutkiewicz posiada polskie korzenie. Jego dziadek był Polakiem. Piłkarz w 2007 roku wyraził chęć gry dla biało-czerwonych. - Jeśli selekcjoner reprezentacji Polski będzie chciał mnie powołać, będę gotowy do gry. Trzymam kciuki, żeby tak się stało. Musiałbym tylko wyrobić paszport - stwierdził wtedy. W marcu, przed Euro 2012, potwierdził jeszcze raz swoją gotowość do reprezentowania biało-czerwonych barw. Nigdy nie wykluczył jednak również gry w reprezentacji Anglii. W przeszłości zaliczył jeden występ w Premier League jako zawodnik Evertonu.