Puchar Ligi Angielskiej. Chelsea rozbiło Leeds i awansowało do półfinału

Zespół Chelsea Londyn awansował do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej, pokonując na wyjeździe 5:1 Leeds United. Po pierwszej połowie sensacyjnie prowadzili gospodarze po trafieniu Lucciana Becchio, ale w drugiej połowie podopieczni Rafy Beniteza urządzili sobie prawdziwe strzelanie i zdobyli pięć goli

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Chelsea z Leeds

To miał być piękny wieczór dla Leeds, zespołu ze środka tabeli angielskiej I ligi. Do przerwy wszystko układało się wspaniale i gospodarze prowadzili 1:0. Gola strzelił z bliskiej odległości po szybkiej kontrze Lucciano Becchio.

Po przerwie spotkanie rozgrywane w strugach deszczu w pełni już jednak zdominowali gracze Beniteza. Już w 47. minucie wyrównanie płaskim strzałem z dystansu dał triumfatorom poprzedniej Ligi Mistrzów Juan Mata.

O wyniku spotkania przesądziły dwie minuty - w 65. głową piłkę umieścił w siatce Branislav Ivanović, a 60 sekund później rezultat na 3:1 podwyższył uderzeniem zza pola karnego wyróżniający się w tym spotkaniu Victor Moses.

Od tego momentu piłkarze Leeds postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do ataku. Chelsea tylko na to czekała i dołożyła po kontrach kolejne dwa gole, których autorami byli Eden Hazard i Fernando Torres.

W ten sposób Chelsea awansowała do półfinału rozgrywek, w którym udział już wcześniej zapewniły sobie Swansea, Aston Villa oraz Bradford, które pokonało po rzutach karnych Arsenal Londyn.