Puchar Ligi Angielskiej. Arsenal gra z Bradford o półfinał

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce gra z Bradford - drużyną z League Two - o półfinał Pucharu Ligi. ?Kanonierzy? podeszli do spotkania bardzo poważnie, wystawiając dość silną jedenastkę.

Pierwszą interwencję polski bramkarz zaliczył już w szóstej minucie. Wells przepchnął wyższego o kilkanaście centymetrów Vermaelena i uderzył szpicem buta. Polak odbił piłkę do boku.

Szansę na objęcie prowadzenia mieli też goście z Londynu. Cztery minuty później najwyżej w polu karnym wyskoczył obrońca Arsenalu, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

W szesnastej minucie mieliśmy rzut wolny dla Bradford. Jeden z zawodników wrzucił piłkę w pole karne, w zamieszaniu przedostała się ona na drugą stronę i trafiła do niepilnowanego Thompsona. Ten uderzył, a Szczęsny nie zdążył z interwencją! Gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

W pierwszej połowie Arsenal nie zdołał doprowadzić do remisu. Swoje okazje mieli Coquelin, Santi Cazorla i przede wszystkim Gervinho, który nie zdołał skierować piłki do pustej bramki.