Premier League. Chelsea zdeklasowana przez West Ham. Benitez wciąż bez wygranej

Chelsea pod wodzą Rafy Beniteza wciąż nie może zdobyć trzech punktów w meczu ligowym. W derbach Londynu ?The Blues? w końcu udało się strzelić bramkę, ale to nie wystarczyło na West Ham, który zwyciężył w tym meczu 3:1.

Skomentuj porażkę Chelsea na naszym Facebooku! ?

Spotkanie od początku nie zawodziło fanów obu londyńskich ekip, którzy czekali na derby z prawdziwego zdarzenia. Lepiej zawody rozpoczęła Chelsea, która już w 13. minucie wyszła na prowadzenie po bramce Juana Maty. Była to pierwsza bramka dla Chelsea od ponad 300 minut. Niemocy wciąż nie może jednak przełamać Fernando Torres, który przy bramce swojego kolegi z reprezentacji jedynie asystował.

Wtedy wszystko wskazywało na to, że Rafa Benitez w końcu będzie mógł pochwalić się pierwszym zwycięstwem swojej ekipy, jednak gospodarze nie złożyli broni. Po przerwie na boisku istnieli wyłącznie podopieczni Sama Allardyce'a, co udokumentowali bramką Carltona Cole'a w 63. minucie. Wychowanek Chelsea wygrał pojedynek główkowy z Branislavem Ivanoviciem i pewnie skierował piłkę do siatki.

Z czasem napór gospodarzy rósł i oglądaliśmy coraz lepsze spotkanie. West Ham wyglądał jednak dużo lepiej fizycznie i był dużo bliżej do wyjścia na prowadzenie. Udało mu się to dopiero na cztery minuty przed końcem spotkania, kiedy to w polu karnym fantastycznie zachował się wspomniany Cole, odgrywając piłkę do Diame, a ten nie miał żadnych problemów z wyprowadzeniem swojej ekipy na prowadzenie.

W kilku ostatnich minutach Chelsea nie potrafiła rzucić się do ataku, by odrobić straty, a nerwowość w defensywie została bezlitośnie wykorzystana w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Fatalne odegranie Ashleya Cole'a przechwycił Carlton Cole, który szybko odegrał do Taylora. Jego uderzenie zostało odbite prosto pod nogi wspomnianego napastnika West Hamu, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

Dla Rafy Beniteza taki wynik oznacza, że kibice coraz głośniej będą domagać się jego dymisji. Po trzech spotkaniach pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca piłkarze "The Blues" jeszcze nie zanotowali zwycięstwa, a prowadzący w tabeli Manchester United, wygrywając kolejne spotkania, bezlitośnie ucieka zwycięzcom Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu.

W kolejnej kolejce Chelsea zmierzy się na wyjeździe z Sunderlandem, a West Ham na własnym stadionie podejmie Liverpool.

Czy Chelsea może jeszcze powalczyć o mistrzostwo Anglii? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!