Angielska prasa po Chelsea-MU: Karny Hazarda oszczędził arbitra

"Sędzia Lee Manson, który ukarał kartkami dziewięciu graczy, miał szczęście, że Eden Hazard strzelił bramkę, która prawdopodobnie oszczędzi arbitra po niekorzystnych dla Chelsea decyzjach" - pisze "The Guardian" w relacji po meczu Pucharu Ligi, w którym Chelsea pokonała Manchester United 5:4.
Skład:
Cech - Azpilicueta, Cahill, Luiz, Bertrand - Romeu (72. Oscar), Mikel (46. Ramires), Moses, Mata - Piazon (55. Hazard), Sturridge
Bramki:
Giggs 22',120' - karny, Hernandez 43', Nani 59'
Wootton, Nani, Keane, Giggs
Skład:
Lindegaard - Rafael, Wooton, Keane, Buttner (45. Powell) - Nani, Anderson (81. Tunnicliffe), Giggs, Fletcher, Welbeck (100. Macheda) - Hernandez
Obie drużyny grały ze sobą po raz drugi na przestrzeni kilku dni. Ligowe spotkanie, które Manchester wygrał 3:2 wzbudziło jednak wiele kontrowersji. Głównie za sprawą arbitra Marka Clattenburga, który niesłusznie ukarał czerwoną kartką Fernando Torres i uznał decydującego gola Javiera Hernandeza, choć ten strzelił go ze spalonego. Piłkarze Chelsea kończyli tamten mecz w dziewiątkę.

Arbiter środowego meczu także nie zostanie przez "The Blues" dobrze zapamiętany. "Manson nie zauważył oczywistego rzutu karnego po tym jak podanie Juana Maty trafiło w rękę Michaela Keana" - czytamy w "The Guardian". Wspomniana sytuacja miała miejsce w 75 minucie gry przy prowadzeniu gości 3:2.

"Chelsea zasługiwała na awans. Podobnie jak United popełniali błędy w obronie, ale po bramce Naniego na 3:2 skutecznie zepchnęli rywala do defensywy" - relacjonuje dziennik.