Premier League. Nieudany debiut Boruca

Artur Boruc stracił cztery gole w swoim pierwszym występie w barwach Southampton. Jego drużyna przegrała z West Hamem i znajduje się tuż nad strefą spadkową Premier League.

Po pierwszej połowie Southampton remisował z Młotami 0:0 i po raz pierwszy w sezonie grał dobrze w defensywie. To zmieniło się tuż po przerwie. W 46. minucie gola dla WHU strzelił Mark Noble. Błąd popełnił Boruc, który nie wyszedł do dośrodkowania i tylko patrzył, jak piłka wpada do siatki.

Kilkadziesiąt sekund później za sprawą Kevina Nolana było już 2:0. Tym razem fatalnie zachował się nie Boruc, a jego obrońcy.

Na dwa trafienia WHU w 64. minucie odpowiedział Adam Lallana. Gdy wydawało się, że Southampton może pokusić się o wyrównanie, ręką w polu karnym zagrał Jose Fonte, a rzut karny wykorzystał Noble. Tuż przed końcem wynik na 4:1 ustalił Modibo Maiga.

Po ośmiu kolejkach Southampton znajduje się na 17. miejscu tabeli Premier League. Piłkarze Nigela Adkinsa stracili już 24 gole.