Chelsea pokonała Tottenham w hicie Premier League

Po fantastycznym meczu Chelsea Londyn pokonała na White Hart Lane Tottenham Hotspur 4:2 i po ósmej kolejce nadal będzie na czele Premier League. Dwa gole i asystę zaliczył Juan Mata.

Zobacz bramki na Z Czuba.tv

Chelsea przeważała w pierwszej połowie. Efektem tego był gol z 17. minuty - po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na nogę Cahilla, który bez zastanowienia huknął z woleja w kierunku bramki. Friedel nie miał szans na reakcję. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale nie mieli zbyt wiele atutów w ofensywie - ich akcje zatrzymywały się na rosłych obrońcach The Blues.

Początek drugiej połówki był w wykonaniu Spurs druzgocący - pierwsza bramka padła po stałym fragmencie gry - w polu karnym dobrze odnalazł się Gallas, który z bliska skierował piłkę do siatki. Kilka minut później ładną akcję środkiem pola przeprowadził Lennon, po czym wyłożył footbolówkę Defoe. Cech nie miał szans na reakcję.

Kiedy wydawało się, że to Spurs łapią wiatr w żagle obudziła się Chelsea. Dwa gole w trzy minuty zdobył rozgrywające świetne spotkanie Mata - Hiszpan najpierw wykorzystał błąd obrony gospodarzy, za chwilę wykorzystał świetnie podanie z głębi pola od Hazarda.

Tottenham w ostatnich minutach rzucił się do szaleńczego ataku, ale został skarcony. Walker stracił piłkę pod linią boczną, Mata wbiegł w pole karne i wyłożył ją Sturridgowi, który z dwóch metrów trafił do pustej bramki.

Po ośmiu kolejkach Premier League Chelsea ma na koncie 22 punkty i nadal jest liderem. Tottenham w tym momencie zajmuje piąte miejsce.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?