Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Barton o karze dla Terry'ego: To absolutna farsa

Cztery mecze? Rok śledztwa, cztery dni przesłuchania i tylko cztery mecze zawieszenia? Suarez został zawieszony na osiem - napisał na Twitterze Joey Barton, były zawodnik Queens Park Rangers, po decyzji angielskiej federacji w sprawie Johna Terry'ego.
Obrońca Chelsea został ukarany czteromeczowym zawieszeniem i musi zapłacić 220 tys. funtów grzywny za znieważenie na tle rasowym Antona Ferdinanda, obrońcy QPR. Joey Barton, były piłkarz QPR a obecnie zawodnik Marsylii, uważa, że FA powinna się wstydzić takiego werdyktu. Przypomina, że Luis Suarez w podobnej sytuacji został zawieszenie na osiem meczów, a sam Barton za brutalne zagranie w meczu z Manchesterem City nie mógł zagrać w 12 kolejnych meczach.

- Cztery mecze? Rok śledztwa, cztery dni przesłuchania i tylko cztery mecze zawieszenia? Suarez został zawieszony na osiem - napisał na Twitterze. - Przynajmniej już po wszystkim i każdy może się zająć swoją karierą. Po roku procesu spodziewałem się przynajmniej publicznej egzekucji. Miałem sen, w którym był Terry, wszeszczący tłum i pluton egzekucyjny. No, ale stało się inaczej - dodał.

- To absolutna farsa. 12 meczów zawieszenia za brutalne zagranie i tylko cztery za to? FA powinna się wstydzić. Dostałbym mniejszą karę, gdybym obraził kogoś na tle rasowym, niż za ostrą grę. Jakim cudem to możliwe? - zastanawiał się Barton.

Więcej o:
Komentarze (25)
Premier League. Barton o karze dla Terry'ego: To absolutna farsa
Zaloguj się
 • szto_tawariszczi

  Oceniono 29 razy 25

  Owszem. Farsa jest. Ale farsą jest ta cała poprawniepolityczna szopka.....

 • lorca_mallorca

  Oceniono 19 razy 11

  Farsa to było 8 meczów dla Suareza, który nazwał Evrę po hiszpańsku "negro", czyli po angielsku "black". Szkopuł w tym, że Evra jest, kurde bele, czarny - nie wiem, jak inaczej można by określić jego aparycję nieznającej go osobie.
  Terry'emu należała się kara, bo FA jest przeciw rasizmowi, więc ukarze każdego, kto będzie jechał na czyjeś pochodzenie. Gdyby np. Evra nawyzywał, dajmy na to, Gerrarda od "białasów" ("whitey", ew. "white boy"), też by była afera. I na pewno znaleźliby się tacy, którzy domagaliby się przykładnej kary za "odwrotny rasizm". Musiałby to tylko ktoś wychwycić, nagrać i sprzedać prasie. Cwany Ferdinand się załapał, pozazdrościć. Samym graniem by sobie takiego rozgłosu nie zdobył. Szkoda, że z każdego takiego incydentu robi się na Wyspach taką idiotyczną szopkę...
  Skądinąd zabawnie jest posługiwać się Bartonem jako sumieniem narodu. Wyrokowiec z brutalną przeszłością na boisku i poza nim, który spieprzył z Anglii, bo dostał zakaz na 12 meczów... No tak, on wie najlepiej, jaka kara jest sprawiedliwa.

 • phillys

  Oceniono 10 razy 10

  Kto kiedykolwiek był w US wie, że największym rasizmem cechują się czarni .... poprawność t tam terroryzm niemal, siedzą cicho przestraszone białasy, żeby tylko ten bardziej opalony nie usłyszał.

 • silesian87

  Oceniono 18 razy 10

  Wielkie mi rzeczy,Terry w przypływie złości i boiskowej walki nazwał go "pier******* czarn***em", ale fakty są takie że tak samo jak dla Terry'ego Fredinand to "czar***h" to dla Ferdinanda Terry jest "białasem", a dla nich obydwu Kagawa to "żół**k". Z tym że to pierwsze i ostatnie określenie jest "rasistowskie" a drugie jest "spoko":).Reasumując,może nie każdy się do tego przyzna ale większość z nas właśnie tak zwróci się do murzyna lub azjata jeśli ten wytrąci go z równowagi(albo przynajmniej tak sobie pomyśli) tyle w temacie.

 • hary221i

  Oceniono 15 razy 9

  Osobiście sądzę, że ostre zagrania powinny być karane surowiej, ale zgodzę się, że w kontekście kary Suareza kara dla Terry'ego jest po prostu poniżej krytyki. Po pierwsze dlatego, że profesjonalne śledztwo zakończyło się procesem, w wyniku którego Tery został uniewinniony (mimo, że kilka osób plus kamery pokazały, że go zwyzywał). Po drugie dlatego, że Suarez dostał karę dużo surowszą, mimo, że nikt słów Evry nie chciał potwierdzić - nawet koledzy z drużyny, a tym, że kamery nic nie wychwyciły już szkoda wspominać.
  Rasizm jest zły, ale daję sobie rękę - i nie tylko - obciąć, że wyzwiska na tle rasowym to w piłce codzienność. Czasem to ferwor walki i krewki charakter, czasem godny pożałowania brak szacunku dla rywala.
  FA kompromituje się coraz bardziej.
  Suareza będę bronił, bo postępowanie federacji wobec niego dalekie było od poszanowania. Innymi słowy FA daje gó...any przykład.
  Cóż... Suarez to Urugwajczyk, Terry - Anglik. Poza tym Evra to piłkarz Manchesteru. I to pogrzebało Suareza. Trudno nie odnieść innego wrażenia. Może jestem uprzedzony, ale jako kibic i fan przede wszystkim Premiership uważam FA za organizację zbrodniczą. Zabija piłkę nożną tworząc wokół najlepszej ligi świata taką atmosferę.
  No.

 • lucas07

  Oceniono 11 razy 7

  ciekawe czy rasizmem będzie jak czarny tak by powiedział do czarnego?

 • blameitonmyadd

  Oceniono 13 razy 7

  nie, nie - kara dla Suareza to była farsa.

 • jasmil82

  Oceniono 6 razy 4

  Farsa to 220 tys. funtów kary za parę bluzgów. Ferdinand powinien był odpowiedzieć Terremu w podobnym tonie i byłoby po sprawie.

  Choć z drugiej strony jakiś gość miał coś ostatnio przeciwko moim rudym włosom. Można by go zaskarżyć. Kolor włosów też jest genetycznie uwarunkowany, podobnie jak kolor skóry. Można by to uznać za rasizm. A 220 tys. funtów piechotą nie chodzi :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX