Capital One Cup. Klęska Peszki. Man City odpada z Pucharu Ligi!

Sławomir Peszko nie zdołał zatrzymać londyńskiej Chelsea w Capital One Cup, czyli angielskim Pucharze Ligi. Jego Wolverhampton przegrał 6-0 na Stamford Bridge. Nie obyło się jednak bez niespodzianek. Z rywalizacji odpadły już Manchester City i Everton.

Kto wygra Puchar Ligi Angielskiej? Podyskutuj z nami i innymi kibicami na Facebooku ?

W dziesięciu wczorajszych spotkaniach Pucharu Ligi padło aż czterdzieści goli, z czego aż sześć stracił zespół w którym występował Polak, Sławomir Peszko. Pomocnik wyszedł w podstawowym składzie angielskiego zespołu. Były piłkarz Lecha Poznań miał tym występem udowodnić, że wciąż może być potrzebny reprezentacji, niestety dwa celne strzały to chyba trochę za mało. Chelsea już na początku spotkania nie pozostawiła złudzeń kto jest faworytem. W trzeciej minucie gola na 1-0 strzelił Gary Cahill, a już chwilę później podwyższył Ryan Bertrand. Kiedy w 16 minucie bramkarz Wolves musiał kapitulować po raz trzeci po strzale Juana Maty stało się jasne, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. "Wilki" straciły jeszcze trzy bramki po strzałach Oriola Romeu, Fernando Torresa i Victora Mosesa.

Klęski Wolverhampton można było się spodziewać, jednak w drugiej rundzie Capital One Cup nie zabrakło niespodzianek. Drugoligowe Leeds United na własnym stadionie pokonało Everton 2-1, a mistrzowie Anglii, Manchester City po dogrywce musieli uznać wyższość Aston Villi.

Po pierwszej połowie drużyna z Manchesteru zgodnie z planem prowadziła po bramce Mario Balotellego. W 59 minucie własnego bramkarza pokonał jednak Gareth Barry. Po chwili City znów wyszło na prowadzenie dzięki bramce Kolarova, ale zawodnicy z Birmingham walczyli do końca i zdołali wyrównać po trafieniu Gabriela Agbonlahora. W dogrywce Aston Villa nie dała już złudzeń ekipie z Etihad Stadium i po bramkach Carlesa N'Zgobii oraz drugiej Agbonlahora wygrali 4:2 i awansowali do kolejnej rundy.

Wśród środowych spotkań najciekawiej zapowiada się pojedynek Manchesteru United z Newcastle. W sezonie 2011/2012 Puchar Ligi zgarnął Liverpool, który w II rundzie zagra na wyjeździe z West Bromwich Albion.