Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Ferguson: Van Persie był zdesperowany

?Robin van Persie był zdesperowany by dołączyć do Manchsteru United i chciał przejść do największego klubu na świecie? - twierdzi nowy szkoleniowiec Holendra, sir Alex Ferguson.
Van Persie od piątku jest oficjalnie piłkarzem "Czerwonych Diabłów". Reprezentant Holandii odmówił niedawno przedłużenia kończącej się za rok umowy z Arsenalem. Spekulowano, że może trafić do "United", ich lokalnego rywala Manchesteru City lub Juventusu Turyn. Ostatecznie zawodnik zdecydował się na ten pierwszy klub.

- To nie było łatwe. Niezrozumiałym dla mnie jest to, że Arsene Wenger nie chciał sprzedać go do Manchesteru. Chłopak chciał jednak u nas grać i to jest najważniejsze - powiedział Ferguson MUTV.

- Odrzucił oferty różnych klubów, by dołączyć do największego klubu na świecie. Myślę, że to fantastyczne. Jedynymi negocjacjami jakie były prowadzone, były negocjacje z Arsenalem odnośnie sumy odstępnego. O nic innego nie walczyliśmy - Van Persie chciał do nas trafić i był zdesperowany - dodał Szkot.

Ferguson wyjaśnił także, dlaczego tak bardzo zależało mu na sprowadzeniu bramkostrzelnego Holendra. - Nie sądzę, byśmy mogli kupić Robina w tamtym roku. Jak tylko usłyszałem, że chce podpisać nowy kontrakt i odejść z Arsenalu, bez żadnych wątpliwości zaczęliśmy poważnie myśleć o transferze. To przecież światowej klasy snajper. Jego talent i sukcesy nie wymagają opisywania. Strzelił nam mnóstwo goli w klasycznych już meczach. Jego sposób poruszania i kończenie akcji jest wspaniałe - zakończył menedżer Manchesteru.

- Nie mogę doczekać się pierwszego meczu - skwitował Van Persie.

Więcej o:
Komentarze (42)
Premier League. Ferguson: Van Persie był zdesperowany
Zaloguj się
 • kanonieer89

  Oceniono 47 razy 39

  Co za kretyn napisał ten news? Przekłamanie na przekłamaniu:
  1. Nie był zdesperowany, tylko bardzo chciał (w oryg. było van Persie was desperated. - nie tłumaczy się tego dosłownie!)
  2. Poza tym, jakim idiotą trzeba być, aby tekst oryginalny, w którym było napisane: "Understandably, Arsene Wenger didn't want to sell to Manchester United" przetłumaczyć "niezrozumiałym dla mnie jest to, że Arsene Wenger nie chciał sprzedać go do Manchesteru" - toć to jedno wielkie kłamstwo.
  3. "Jak tylko usłyszałem, że chce podpisać nowy kontrakt i odejść z Arsenalu, bez żadnych wątpliwości zaczęliśmy poważnie myśleć o transferze." to zaś zdanie nie ma w ogóle sensu - jak można chcieć podpisać nowy kontrakt i odejść z klubu? :| van persie publicznie ogłosił że nie ma zamiaru przedłużać umowy i dlatego stał się celem transferowym fergusona.
  redakcji sport.pl zalecam szybki kurs języka angielskiego i logicznego myślenia, bo te wasze newsy tworzą najczęściej fałszywy obraz sytuacji.

 • pawerro

  Oceniono 54 razy 32

  Co to z niego za kapitan jak chciał przejść do odwiecznego rywala...

 • eddy_the_head

  Oceniono 44 razy 32

  "Niezrozumiałym dla mnie jest to, że Arsene Wenger nie chciał sprzedać go do Manchester"

  - niezly hipokryta jest z tego SAFa, ciekawe czemu on nie chciał sprzedać Rooneya do City?

 • elmz

  Oceniono 27 razy 25

  "Desperate" w tym konyekście oznacza "zdeterminowany. Wstyd panie redaktorze. Wstyd.

 • balzaczek22

  Oceniono 24 razy 20

  Drodzy autorzy, czytajcie proszę dokładniej tekst źródłowy, to naprawdę nie boli.
  Jak już kanonieer89 zauważył:

  - desperate nie musi znaczyć "zdesperowany". Moc tego samego słowa różni się w zależności od języka, warto czasem spojrzeć na kontekst i przetłumaczyć mniej dosłownie, ale zachować sens.

  - Understandably, Arsene Wenger didn't want to sell to Manchester United" znaczy, że AF właśnie doskonale rozumie niechęć AW do sprzedaży zawodnika, ale zdecydowała determinacja RVP.

  - "when I heard he'd refused to sign a new contract and made it publicly known that he wanted to leave Arsenal, then we had to be interested" - skąd do jasnej Anielci wyczytaliście "Jak tylko usłyszałem, że chce podpisać nowy kontrakt i odejść z Arsenalu"? Refuse = odrzucić, odmówić.

  Może niech szefowie Wam trochę odpuszczą i tak nie poganiają? To niechlujstwo z pośpiechu musi być, nie wierzę, żebyście aż takich dyletantów zatrudniali.

 • lorca_mallorca

  Oceniono 31 razy 19

  1. Duża przysługa dla Wengera, bo z tego materiału wynika, że to on jest prawdziwym Kanonierem, a Robin jest zwykłym, małym kombinatorem.
  2. Ciekawią mnie dwie rzeczy: użycie słowa "zdesperowany" (typowo angielska zagrywka: nie można powiedzieć "chciał przejść do ManU", bo to za proste) i "Niezrozumiałym dla mnie jest to, że Arsene Wenger nie chciał sprzedać go do Manchesteru". Sir Alex chyba naprawdę robi się za stary na ten szajs, najpierw robił publicznie w gacie, że transfer mu nie chce wyjść, a teraz bajdurzy od rzeczy, jakby nie zdawał sobie sprawy, z kim Arsenal najczęściej rywalizował o mistrza. Z drugiej strony bardzo umiejętnie dostosowuje się do wybitnie niskiego poziomu inteligencji dziennikarzy...

 • gilbert_3

  Oceniono 8 razy 8

  Wenger jest zadziwiającym managerem - przyciąga dzieci, odpycha dojrzałych piłkarzy. Arsenal nie potrafi zatrzymać żadnego znaczącego piłkarza przy sobie.

 • bankowiecjacek

  Oceniono 10 razy 8

  Van Persie pomógł zarobić Arsenalowi, za rok zgłosiłyby się po niego wszystkie najmocniejsze kluby i proponowali astronomiczne pieniądze bo byłby wolnym zawodnikiem ale zamiast czekać, chyba warto puścić zawodnika rok wcześniej i dostać za to 24 miliony. Uważam że RvP w tym transferze chciał pomóc nie tylko sobie ale i poprzedniemu klubowi.

 • kloceklego

  Oceniono 19 razy 7

  a dokąd miał iść? do legii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX