Puchar Anglii. Dwa gole Torresa, Chelsea i Liverpool w półfinale [GALERIA]

Fernando Torres strzelił dwa gole i zakończył passę 25 godzin i 41 minut bez zdobycia bramki. Po niedzielnych meczach do półfinału Pucharu Anglii awansowały Chelsea i Liverpool. Oba zespoły poznały już swoich rywali.

Zobacz bramki z FA Cup na Z czuba.tv ?

W pierwszym ćwierćfinale Chelsea pokonała na Stamford Bridge drugoligowe Leicester 5:2. Najpierw swojego pierwszego gola w barwach The Blues strzelił Gary Cahill, po nim trafiali Salomon Kalou, Fernando Torres (dwukrotnie) i Raul Meireles. Bramki dla gości zdobyli Jermaine Beckford i Ben Marshall.

W drugim niedzielnym ćwierćfinale Liverpool pokonał u siebie Stoke. Podopieczni Kenny'ego Dalglisha wyszli na prowadzenie po golu Luisa Suareza, ale goście szybko wyrównali za sprawą Petera Croucha. W drugiej połowie wynik na 2:1 dla Liverpoolu ustalił Stewart Downing.

W sobotę zostały rozegrane dwa inne ćwierćfinały. Everton zremisował 1:1 z Sunderlandem i musi zagrać powtórkę na Stadium of Light, a spotkanie Tottenhamu z Boltonem zostało przerwane przy stanie 1:1 z powodu ataku serca gracza Boltonu, Fabrice'a Muamby. Stan piłkarza wciąż jest poważny ?

Powtórka meczu Evertonu z Sunderlandem odbędzie się 27 marca. Ponowne spotkanie Spurs z Boltonem nie zostało jeszcze zaplanowane.

Po niedzielnych ćwierćfinałach odbyło się losowanie par półfinałowych. Chelsea trafiła na lepszego z pary Tottenham - Bolton, a Liverpool zagra ze zwycięzcą meczu Everton - Sunderland. W półfinale może więc dojść do derbów Londynu (Tottenham - Chelsea) i Merseyside (Liverpool - Everton).

Półfinały Pucharu Anglii zostaną rozegrane na Wembley 14 i 15 kwietnia. Finał odbędzie się 5 maja - również na Wembley.