Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Luiz o Lampardzie: To tylko pracownik, powinien słuchać trenera

W wywiadzie udzielonym portugalskiej gazecie "O Jogo" obrońca Chelsea, David Luiz zaryzykował gniew Franka Lamparda sugerując, że Anglik nie ma prawa do narzekania na swoją pozycję w zespole. - Żaden piłkarz nie powinien zapominać, że jest tylko pracownikiem klubu - powiedział.
Lampard jest niezadowolony z ilości występów w bieżącym sezonie i w ubiegłym tygodniu otwarcie przyznał, że jego relacje z menedżerem CFC, Andre Villasem-Boasem, nie są idealne.

Luiz uważa, że racja jest po stronie menedżera. - W klubie piłkarskim nie trzeba być czyimś ojcem albo synem - powiedział na łamach "O Jogo".

- Nie ma tu uprzywilejowanych osób. Lampard powinien po prostu słuchać trenera, kiedy wydaje mu polecenia, i je wykonywać.

- Żaden piłkarz nie powinien zapominać, że jest tylko pracownikiem klubu.

Luiz stanął też w obronie Villasa-Boasa, który jest krytykowany ze względu na słabe wyniki Chelsea w Premier League i Lidze Mistrzów. - W zeszłym sezonie były drużyny, które znajdowały się w złej sytuacji i nikt o nich nie wspominał.

- Łatwo jest mówić o Andre, ponieważ Chelsea jest wielkim zespołem, który zawsze celuje w pierwsze miejsce. Kiedy są na trzecim albo czwartym miejscu krytykowanie trenera staje się bardzo łatwe.

- Ale Andre ma duże umiejętności. To świetny człowiek i jestem pewien, że ma w Chelsea wielką przyszłość.

W tabeli Premier League Chelsea znajduje się na piątym miejscu. Do czwartego Arsenalu nie traci jednak ani jednego punktu, ma jedynie gorszy bilans bramkowy. W najbliższej kolejce The Blues zagrają na wyjeździe z West Bromwich Albion (sobota, 16:00).

Więcej o:
Komentarze (3)
Premier League. Luiz o Lampardzie: To tylko pracownik, powinien słuchać trenera
Zaloguj się
  • pipes_pipes

    Oceniono 13 razy 13

    Z jednej strony: Kto zatrudnia na tak ważne stanowisko, jakim jest trener pierwszej drużyny gościa ze znikomym doświadczeniem ledwie starszego od swoich podwładnych i bez żadnego doświadczenia z bycia piłkarzem? Inna, że nie można go skreślać i tu Luiz ma rację- mimo bycia żywym pomnikiem, ostoją i symbolem, acz nie wychowankiem Lampard jest tylko pracownikiem Chelsea i powinien być podporządkowany trenerowi, bo w przeciwnym razie pośrednio wypowiada posłuszeństwo właścicielowi klubu. Jakby nie patrzeć ale dopóki AVB jest trenerem, dopóty powinien go zespół wspierać. Sezon się nie skończył i jeszcze wiele się może wydarzyć. Jeśli np. wygrają rewanż z Napoli w LM i cały ten turniej to wtedy cała Anglia będzie tego młodego trenera na rękach nosić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX