Premier League. Zabójczy Manchester United - 2 mecze, 13 goli

Dwa trafienia Javiera Hernandeza i hat-trick Wayne'a Rooney'a dały Manchesterowi United kolejne wysokie zwycięstwo w nowym sezonie Premier League. Dwa tygodnie temu podopieczni Sir Aleksa Fergusona rozbili Arsenal 8:2, a teraz pokazali, że nie chcą zwalniać tempa. Bolton przegrał u siebie z Czerwonymi Diabłami aż 5:0.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Worek z bramkami otworzył się już w piątej minucie za sprawą Hernandeza. Reprezentant Meksyku w fenomenalny sposób zgubił krycie Gary'ego Cahilla i wpakował piłkę do siatki.

Po kilkunastu minutach było już 3:0, a dwa trafienia zaliczył Rooney. W drugiej połowie Anglik i Hernandez dołożyli po jeszcze jednym golu, ustalając wynik na 5:0.

Forma drużyny mistrza Anglii może budzić strach u menedżerów innych klubów Premier League. Manchester zaczął sezon od wymęczonego 2:1 z West Bromwich, ale od tamtej pory gra bajecznie.

De Gea odpowiada krytykom

W spotkaniach z Tottenhamem, Arsenalem i Boltonem Manchester strzelił 16 goli, a początkowo krytykowany David de Gea zachował dwa czyste konta. W meczu z Boltonem hiszpański bramkarz popisywał się świetnymi interwencjami, co zauważył na konferencji prasowej menedżer przegranego zespołu, Owen Coyle.

Czerwone Diabły są liderem Premier League. Tyle samo punktów co United ma tylko drużyna Manchesteru City, która też straszy potencjałem strzeleckim. W spotkaniu z Wigan (3:0) hat-tricka zaliczył Sergio Aguero.

18 - tyle strzelonych goli ma Man Utd po czterech kolejkach. To rekord Premier League

200 - spotkanie z Boltonem było dwusetnym wyjazdowym zwycięstwem w historii Man Utd