Liga Europejska. Najciekawsze mecze 2. kolejki

Valencia pokonała Genoę, Anderlecht zremisował z Ajaxem, a Celtic z Arturem Borucem podzielił się punktami z Rapidem Wiedeń w najciekawszych meczach 2. kolejki Ligi Europejskiej. Z Polaków zagrali także Artur Wichniarek oraz Łukasz Piszczek w Hertcie oraz Jacek Bąk w remisowym meczu Austrii Wiedeń.

Austria Wiedeń - Nacional De Madeira 1:1 ?

Austria Wiedeń z Jackiem Bąkiem w składzie wywalczyła swoje pierwsze punkty, remisując z portugalskim Nacionalem. Po pierwszej połowie prowadził Nacional, dla którego bramkę na 1:0 zdobył Micael w 35 minucie. 25 minut wcześniej Austriacy nie wykorzystali rzutu karnego. Bramkę na wagę remisu zdobył w 75 minucie Schumacher.

Werder Brema - Athletic Bilbao 3:1 ?

W grupie L, mające komplet punktów Werder i Athletic walczyły o pierwsze miejsce. Górą byli Niemcy, którzy pewnie wygrali 3:1. Bramki dla nich strzelili Aaron Hunt, Naldo oraz Torsten Frings. Honorowe trafienie dla Hiszpanów zaliczył Llorente.

Anderlecht Bruksela - Ajax Amsterdam 1:1 ?

W grupie A w meczu dwóch najpopularniejszych zespołów z krajów Beneluksu Anderlecht podejmował u siebie Ajax. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie po golu Denisa Rommedahla w 73. minucie. Wyrównał Legear na 5 minut przed końcem meczu.

Celtic Glasgow - Rapid Wiedeń 1:1 ?

Celtic po nieudanym początku rywalizacji w grupie C i przegranej z Hapoelem w Tel Awiwie, podejmował na Celtic Park Rapid Wiedeń. W bramce szkockiej drużyny stał Artur Boruc, który niestety już w 4. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Jelavicia. W 21. minucie wyrównał Scott McDonald.

Valencia CF - Genoa CFC 3:2 ?

W grupie B mecz o pierwsze miejsce. Valencia, która pierwszy mecz zremisowała w Lille 1:1, podejmowała na Estadio Mestalla Genoę. Włosi w inauguracji pewnie pokonali czeską Slavię Praga 2:0, ale dziś nie zdobyli choćby punktu, mimo iż prowadzili już 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów dla Valencii, zdobył David Villa po golu z rzutu karnego w 81. minucie.

Sporting Lizbona - Hertha Berlin 1:0 ?

W grupie D kolejny mecz "na szczycie". Sporting, który miał trzy punkty po zwycięstwie nad Heerenven podejmował u siebie drugą Herthę. Berlińczycy tylko zremisowali u siebie w pierwszym meczu z łotewskim Ventspils, a w meczu w Lizbonie nie udało im się powiększyć dorobku punktowego. W podstawowym składzie Herthy wybiegł Artur Wichniarek (żółta kartka). Po przerwie na boisku pojawił się także Łukasz Piszczek. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Adrien Silva w 17. minucie.

Wszystkie wyniki na żywo - zobacz na Sport.pl ?