Liga Mistrzów. Inter Mediolan z Pucharem Europy!

Mourinho tryumfuje! Inter Mediolan pokonał w finale Ligi Mistrzów Bayern Monachium 2:0. Obie bramki strzelił najlepszy piłkarz finału, Diego Milito.

"Książę zmienił się w króla" - czytaj relację Rafała Steca prosto ze stadionu w Madrycie

W pierwszym kwadransie dominowali piłkarze Bayernu. Dobrej sytuacji po podaniu Robbena nie wykorzystał Olić. W 17. minucie w zamieszaniu w polu karnym piłkę ręką zagrał Maicon, jednak Howard Webb pozostał niewzruszony. Po tej sytuacji Inter zepchnął Bawarczyków do obrony. Dwa razy piekielnie mocno z rzutów wolnych uderzał Sneijder, jednak Butt nie dał się zaskoczyć i pewnie piąstkował piłkę.

W 35. minucie Inter przeprowadził najważniejszą akcję pierwszej połowy. Po golu Diego Milito Inter objął prowadzenie. Po długim wykopie Julio Cesara piłkę głową do Sneijdera zgrał Milito. Holender odegrał do Argentyńczyka a ten spokojnie wyczekał Butta i spokojnie uderzył pod poprzeczkę.

Duet Milito - Sneijder po raz kolejny dał o sobie znać w 43. minucie. Piłkę po lewym skrzydle holował Milito i płasko zagrał ją do Sneijdera, który wyszedł sam na sam z Buttem. Niemiecki bramkarz, nogami obronił strzał Holendra. Podopieczni Mourinho mogli prowadzić 2:0 ale do przerwy muszą zadowolić się jedno bramkową przewagą.

Druga połowa zaczęła się od mocnej wymiany ciosów. Już po kilkunastu sekundach Bayern mógł wyrównać, jednak strzał Mullera nogami obronił Cesar. W kolejnej akcji bliski strzelenia bramki na 2:0 był Goran Pandev. Macedończyk dostał świetne podanie od Milito, uderzył pod porzeczkę, ale Butt wyciągnął się jak struna i z trudem obronił strzał napastnika Interu.

W 63. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z woleja uderzył Muller, ale Cesar po raz kolejny wygrał pojedynek z młodym Niemcem. Dwie minuty później z prawej strony boiska świetnie uderzył Robben, piłka leciała w okienko bramki Cesara, jednak Brazylijczyk nie dał się pokonać.

W 70. minucie cudowna kontrę przeprowadził Inter, a w zasadzie Diego Milito. Rozpędzony Argentyńczyk łatwo ograł van Buytena i spokojnie z dziesięciu metrów pokonał Butta.

Ostatnie 20 minut to ataki podopiecznych van Gaala i obrona Interu. Piłkarze Bayernu nie atakowali jednak z takim zacięciem jak w pierwszej części spotkania, wydawali się być pogodzeni z porażką. Przed końcowym gwizdkiem van Gaal pogratulował Portugalczykowi wygranej. Piłkarze Mourinho wygrali Puchar Europy po 45 latach przerwy. Wielki tryumf Interu. Wielki mecz Diego Milito!

Włoskie media o triumfie

"Inter nigdy nie był tak kompletny" tytułuje swoją relację "Corriere dello Sport" prezentując ogromne zdjęcie uradowanego Milito, strzelca obu bramek. Włoskie media o finale LM - czytaj tutaj

Ojciec sukcesu Jose Mourinho

- Małżeństwo doskonałe, Massimo Moratti szukał takiego trenera od połowy lat 90 - pisał po tegorocznym mistrzostwie Włoch dziennikarz Sport.pl i "Gazety"Rafał Stec.