Liga Mistrzów, awans Bordeaux, powrót Cristiano Ronaldo

Bordeaux pokonało u siebie Juventus 2:0 i zapewniło sobie awans. W ostatniej kolejce turyńczycy zagrają z Bayernem. Monachijczycy by awansować będą musieli wygrać, Włochom wystarczy remis. W Grupie C Marsylia pechowo zremisowała na San Siro z Milanem, a Real z powracającym po kontuzji Cristiano Ronaldo pokonał Zurich. Wszyscy oprócz Szwajcarów mają jeszcze szanse na awans. Manchester United sensacyjnie przegrał na Old Trafford 0:1 z Besiktasem. Mimo to już wcześniej zapewnił sobie awans. Grupę D wygrała Chelsea, awans już wcześniej zapewniło sobie też Porto.

Relacja Z czuba i na żywo z meczów 5. kolejki?

Grupa A

zobacz tabelę ?

Girondins Bordeaux - Juventus Turyn 2:0 ?

W 54. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Fernando. W końcówce meczu wynik spotkania ustalił Marouane Chamakh. Bordeaux zapewniło sobie dzięki temu awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium - Maccabi Tel Awiw 1:0 ?

W 62. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Ivica Olić, dając monachijczykom druge zwycięstwo w tej edycji LM. Goście ponieśli zaś piątą porażkę w piątym meczu.

Grupa B

CSKA Moskwa - VfL Wolfsburg 2:1?

Pierwszy środowy mecz 5. kolejki Ligi Mistrzów zaczął się w Moskwie o 18.30. CSKA podejmowało mistrzów Niemiec i od 19. minuty przegrywało 0:1 po golu Edina Dżeko. Później jednak bramki zdobyli Tomas Necid i Milos Krasić, dając zwycięstwo gospodarzom i przedłużając ich szanse na awans do fazy pucharowej.

Manchester United - Besiktas Stambuł 0:1 ?

Sensacją, bo tak to chyba trzeba określić, zakończył się mecz na Old Trafford. Pewny już awansu Manchester przegrał u sibie z Besiktasem. W 20. minucie jedyną bramkę meczu strzelił Rodrigo Tello.

Grupa C

AC Milan - Olympique Marsylia 1:1 ?

W 10. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Marco Borriello, chwilę później wyrównał jednak Lucho Gonzalez. Marsylczycy byli chyba w tym meczu lepszym zespołem, trafiali w słupek i poprzeczkę bramki Didy. Nie popisał się także Howard Webb, który powinien był na pewno podyktować w tym meczu jeden rzut karny, a może nawet trzy.

Real Madryt - FC Zurich 0:0 ?

Od 21. minuty Real prowadził po bramce Higuaina i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W 69 minucie na boisku pojawił się wracający po kontuzji Cristiano Ronaldo. Real pomimo zwycięstwa nie może być jeszcze pewny awansu - w ostatnim meczu zagra na Stade Velodrome z Marsylią i przy wysokiej porażce i zwycięstwie Milanu nad Zurichem pozostanie mu już tylko Liga Europejska.

Grupa D

FC Porto - Chelsea FC 0:1 ?

W 69. minucie na prowadzenie wyprowadził gości Nicolas Anelka. Porto starało się odrobić straty, ale ostatecznie to goście wygrali 1:0. Oba zespoły zapewniły sobie jednak awans do fazy pucharowej już przed meczem, Chelsea zapewniła sobie tym zwycięstwem pierwsze miesjce w grupie.

APOEL Nikozja - Atletico Madryt 1:1 ?

Zwycięzca tego meczu mógł sobie zagwarantować grę w Lidze Europejskiej, jednak po golach Nenada Mirslavjevicia i Simao Sabrossy ostatecznie padł remis 1:1. Od początku na boisku przebywał reprezentant Polski Kamil Kosowski. W 76. minucie został zmieniony przez innego Polaka, Marcina Żewłakowa.