Rosyjskie media o Murawskim: Nie dał pograć Inieście

W barwach Rubina Kazań, który został autorem największej sensacji wtorkowych meczów Ligi Mistrzów, wystąpił reprezentant Polski. - W parze z Noboą praktycznie wyłączył z gry Xaviego - pisze duży rosyjski serwis sportowy sports.ru.

Postaw na piłkarzy Rubina i wygraj 20 tysięcy ?

Ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów nieoczekiwanie przegrał na własnym stadionie z mistrzem Rosji. Dla Barcelony to pierwsza porażka od 14 spotkań. Piłkarzom Josepa Guardioli nie dali rady Manchester United, Inter i Valencia. Pokonał ich dopiero Rubin Kazań, który w tym sezonie debiutuje w fazie grupowej LM. W barwach sensacyjnego pogromcy Dumy Katalonii wystąpił reprezentant Polski Rafał Murawski

O występie byłego lechity, Rafała Murawskiego nie pisze się jednak w Rosji zbyt wiele. Polak pojawił się na boisku w 42. minucie zmieniając kontuzjowanego Siergieja Siemaka - jednego z liderów drużyny. W 79. minucie zobaczył żółtą kartkę za faul na Inieście. Rrosyjska prasa doceniła jego zaangażowanie i wkład w zwycięstwo.

Duży rosyjski serwis sportowy sports.ru ocenił jego grę na "7" (w skali 1-10). "W parze z Noboą praktycznie wyłączył z gry Xaviego, nie dał pograć Inieście. W końcówce kontrolował grę w środku pola" - pisze sports.ru. Najlepiej ocenieni przez serwis zostali bramkarz Siergiej Ryżikow, Aleksandr Riazancew, Gokdeniz Karadeniz i Alejandro Dominguez - wszyscy dostali "8".