Liga Mistrzów: Hat-trick Lisandro Lopeza, Anderlecht upokorzony

Klasycznego hat-tricka już w pierwszej połowie meczu z Anderlechtem Bruksela zaliczył zawodnik Lyonu Lisandro Lopez. Belgijska ekipa Marcina Wasilewskiego została w dwumeczu zmiażdżona przez Francuzów 8:2.

Wtorkowe mecze:

Anderlecht - Lyon 1:3

Zespół Marcina Wasilewskiego, w barwach którego Polak zagrał w rewanżowym meczu całe spotkanie, sensacyjnie przegrał na wyjeździe pierwszy mecz aż 1:5 i całkowicie pożegnał się już z szansą na awans. We wtorek Lisandro Lopez zaliczył hat-tricka już w pierwszych 45 min. i gospodarze zostali całkowicie upokorzeni. Udało im się zdobył jedynie bramkę honorową z rzutu karnego.

Atletico - Panathinaikos 2:0

Na wyjeździe Hiszpanie pokonali Greków 3:2. W Madrycie dołożyli kolejne, tym razem dwubramkowe, zwycięstwo. W 5 min. pomógł im gol samobójczy, kilka minut przed końcem meczu wynik zamknął Sergio Aguero.

Zurich - Ventspils 2:1

Klub ze Szwajcarii wygrał na wyjeździe 3:0 i o wynik w rewanżu nie musiał się martwić. Wygrał jednak także spotkanie na własnym boisku i gładko przeszedł ekipę rywali.

Maccabi - Red Bull 3:0

Maccabi, jak prawie wszystkie grające we wtorek zespoły, wygrało pierwsze, wyjazdowe spotkanie (2:1). U siebie zespół z Hajfy poradził sobie jeszcze lepiej.

Debreczyn - Lewski 2:0

Debreczyn wygrał na wyjeździe 2:1, więc sprawa awansu pozostawała otwarta. W rewanżu szybko zdobył jednak bramkę i kontrolował już od tej pory sytuację w tej parze.