Szkocka prasa po Lidze Mistrzów: Boruc znów w najwyższej formie

- Wygląda na to, że znów jest w najwyższej formie - pisze o Arturze Borucu dziennik "The Scotsman" po rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów Dynamo Moskwa - Celtic, zakończonym wynikiem 0:2 i awansem Szkotów

Zobacz fragmenty na Zczuba.tv ?

- Z pewnością wygląda dobrze. Bez problemu radził sobie z tym, z czym musiał - pisze dziennik i daje Polakowi ocenę 7/10.

Boruc w bramce prezentował się rzeczywiście bardzo solidnie, choć wielu poważnych okazji do wykazania się nie miał.

"Daily Record" występ bramkarza ocenił jeszcze wyżej - na 8/10. To jedna z trzech najwyższych ocen w szkockiej ekipie. Na takie same noty zasłużyli jeszcze Gary Caldwell i Landry N'Guemo.

W serwisie Sky Sports kibice ocenili Polaka na 7,7/10.

Golkiper powinien też jednak podziękować za wsparcie niemieckiemu obrońcy Andreasowi Hinkelowi, który dwa razy wybijał piłkę z linii bramkowej.

Pierwsze spotkanie wicemistrzowie Szkocji przegrali niespodziewanie 0:1. Sprawę załatwiły jednak trafienia Scotta McDonalda z 45. i Georgiosa Samarasa z 91. minuty.

To właśnie Samaras, który wszedł na boisko dopiero w 79. min., został przez szkockie media zgodnie obwołany bohaterem meczu i otrzymał od zachwyconych "historyczną" bramką mediów wiele "dziewiątek". Gdyby nie jego gol, byłaby dogrywka.

Celtic przerwał trwającą sześć lat serię 22 wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa w europejskich pucharach.

Rolę rezerwowego bramkarza w meczu z Dynamem pełnił Łukasz Załuska. Obaj polscy bramkarze Celtiku zostali w środę powołani do kadry Leo Beenhakkera na towarzyski mecz z Grecją.

'Mimo gorszego sezonu Boruc to nadal ścisła czołówka Europy' W czwartej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagra również Olympiakos Pireus Michała Żewłakowa. Szachtar Donieck Mariusz Lewandowskiego okazał się gorszy od rumuńskiej FC Timisoary.