Sport.pl

Prezes Lecha Poznań zdradza, dlaczego odszedł Murawski

wyb. dsz
07.07.2009 09:21
A A A
29. kolejka. Polonia W. - Lech 3:3. Rafał Murawski

29. kolejka. Polonia W. - Lech 3:3. Rafał Murawski (Fot. Kuba Atys / AG)

PRZEGLˇD PRASY. - Zrealizowali¶my nasze uzgodnienia z końca roku. Rafał podpisał wtedy nowy kontrakt, ale zawarli¶my przy tym dżentelmeńsk± umowę, że je¶li pojawi się oferta, odpowiadaj±ca Rafałowi i dobra również dla klubu, to nie będziemy mu robić żadnych przeszkód. Nikt więcej jednak z Lecha już nie odejdzie! - mówi w rozmowie z "Przegl±dem Sportowym" Andrzej Kadziński, prezes Lecha Poznań.
Ekstraklasa.tv: Czy Murawskiego można zast±pić? »

Rafał Murawski niedawno przeszedł z Lecha Poznań do zespołu mistrza Rosji Rubinu Kazań. Odej¶cie kapitana drużyny zawsze wzbudza pytanie: dlaczego? Na nie stara się odpowiedzieć prezes Lecha, Andrzej Kadziński.

- Zrealizowali¶my nasze uzgodnienia z końca roku. Rafał podpisał wtedy nowy kontrakt, ale zawarli¶my przy tym dżentelmeńsk± umowę, że je¶li pojawi się oferta, odpowiadaj±ca Rafałowi i dobra również dla klubu, to nie będziemy mu robić żadnych przeszkód. Inna sprawa, że podjęli¶my teraz ryzyko. Dlaczego? Wiosn± szansy gry nie dostał Gordan Golik. A zim± brali¶my go, żeby przekonać się, czy może być ewentualnym następc± Murawskiego. I niestety tego nie wiemy - mówi Kadziński.

Więcej niż o transferze Murawskiego mówiło się o odej¶ciu z Poznania Hernana Rengifo, Semira Stilicia czy Roberta Lewandowskiego. Prezes Lecha ucina jednak spekulacje.

- Nikt już nie odejdzie! Nie ma co na ten temat więcej rozmawiać i spekulować. Nie chcę słyszeć o Robercie Lewandowskim, Semirze Stiliciu, Hernanie Rengifo czy Manuelu Arboledzie. Ale także o innych. Oni wszyscy zostaj± na nowy sezon. Koniec i kropka - kończy Kadziński.

Więcej o Lechu Poznań czytaj tutaj »
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX