Sport.pl

Nowy Stadion ¦l±ski robi wrażenie (wideo)

Paweł Czado
27.03.2009 16:03
A A A
Mirosław Drzewiecki, minister Sportu i Turystyki, odwiedził w pi±tek Stadion ¦l±ski. Zapoznał się z projektem ostatniej fazy modernizacji obiektu. Nie ukrywał, że jest pod wrażeniem ¦l±skiego.

Zobacz więcej zdjęćMinister prawie przez godzinę wizytował obiekt. W towarzystwie m.in. marszałka Bogusława ¦migielskiego i wicewojewody Adama Matusiewicza odwiedził szatnie, sale konferencyjne, punkt dowodzenia, przespacerował się również po murawie. - ¦l±ski położony jest w pięknym otoczeniu. Nigdzie nie ma takich szatni i zaplecza - chwalił minister.

Po spacerze Drzewiecki wysłuchał prezentacji o przebiegu modernizacji, któr± przedstawił Marcin Stolarz, dyrektor Biura ds. Przygotowania EURO w Województwie ¦l±skim. Zobaczył także film o tym jak będzie wygl±dać ¦l±ski w 2012 roku. Wideowizualizacja przygotowana dla ¦l±skiego Urzędu Marszałkowskiego zrobiła na wszystkich duże wrażenie.- Tu jest mniej rzeczy do zrobienia niż gdzie indziej, wiele inwestycji jest gotowych. Z drugiej strony, patrz±c na obecny Stadion ¦l±ski i na projekt tego, co tu powstanie, można powiedzieć, że będ± dwa różne obiekty. Stadion jest ogromny, stanie się też aren± największych zawodów lekkoatletycznych. Będzie miał największy na ¶wiecie dach (43 tys. m kw.) - ocenił minister po obejrzeniu filmu

Drzewiecki cieszył się, że to nie rz±d dokona wyboru miast-gospodarzy a UEFA. - W Niemczech, ci którzy decydowali, gdzie odbęd± się mistrzostwa ¶wiata nie mieli potem wjazdu do trzech miast, których ofert zostały odrzucone - mówił.

Ostateczna faza przebudowy Stadionu ¦l±skiego zacznie się w lipcu i potrwa do kwietnia 2011. Po jej zakończeniu mog±ca pomie¶cić 55.211 ludzi widownia będzie przykryta dachem.

W kwietniu w Polsce i na Ukrainie będzie go¶cił Michael Platini, szef UEFA. W maju zapadnie decyzja gdzie odbędzie się Euro 2012. - Szansę na organizację meczów Euro maj± wszystkie polskie miasta [Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków i Chorzów, przyp. red.]. Trudno na razie powiedzieć czy podział mistrzostw między Ukrainę i Polskę będzie symetryczny. Ale majowe decyzje niekoniecznie będ± rozstrzygnięciami ostatecznymi. To mogłoby zwolnić tempo przygotowań w miastach ogłoszonych jako rezerwowe - tłumaczył minister.

Szanse Chorzowa? - Nie ma tu dzi¶ ze mn± Jerzego Buzka i Antoniego Piechniczka, którzy uważaj±, że mistrzostwa ¦l±skowi należ± się "jak psu zupa". To prawda, że po względem wielko¶ci aglomeracji i liczby klubów piłkarskich moc regionu jest wielka. Trzymam kciuki za wszystkie polskie miasta ubiegaj±ce się o organizację meczów Euro 2012 i cieszę się, że rz±d jest zwolniony z obowi±zku wyboru. Przy tym wszystkim pamiętajmy, że budujemy obiekty nie tylko na mistrzostwa, ale na całe lata. Warto zachować ich unikalny charakter - dodał minister.

Dodajmy, że minister otrzymał od marszałka ¦migielskiego zaproszenie na sierpniowy koncert zespołu U2. - To ostatnia impreza na ¦l±skim przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych - reklamował koncert ¦migielski. ¦l±ski ma zostać oddany do użytku 29 kwietnia 2011 roku.

Polecamy: Ukraina jest lepiej przygotowana do Euro niż PolskaZobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX