Legia i Lech wygrywają po 2:1

Legia Warszawa na zgrupowaniu w niemieckim Hennef wygrała 2:1 z Alemannią Aachen. Przebywający w Turcji Lech Poznań takim samym stosunkiem bramek wygrał z rumuńską Glorią Bistrica.

Komorowski w Legii ?

Legia pokonała 2:1 Alemannię, choć początek spotkania należał do Niemców. W 7. minucie kontra popularnych "Stonek" zakończyła się bramką Hevre Oussale. Potem, zwałszcza w drugiej połowie przewaga Legii była wyraźna. W 72. minucie Inaki Astiz mocnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Iwańskiego. W 83. minucie znów Iwański miał asystę przy golu Paluchowskiego. - Nigdy nie przewidzi się tego, jaka będzie zima i pogoda, którą mamy w Niemczech nie jest normalna jak na miejsce i tę porę roku. Gdyby było pięć-osiem stopni, nie widziałbym przeszkód do normalnej pracy treningowej. Ostatnio słyszałem, że górale zapowiadali, iż będzie ciepło. Wiedzieli to chyba z internetu - powiedział po meczu trener Legii Jan Urban.

Alemannia Akwizgran - Legia Warszawa 1:2 (1:0): Oussale (7.) - Astiz (73.), Paluchowski (83.).

Skład Legii: Skaba - Rzeźniczak (46. Descarga), Choto, Astiz, Kiełbowicz - Radović (68. Rocki), Giza, Borysiuk (68. Mwanjali), Rybus (68. Majkowski) - Iwański - Paluchowski

Gloria to 12. drużyna rumuńskiej ligi, więc Lech był w spotkaniu z nią stroną przeważającą i co chwila piłkarze "Kolejorza" próbowali strzałów na bramkę rywali. w 28. minucie Sławomir Peszko wykorzystał podanie Semira Stilicia i z 12 metrow pokonał bramkarza Tatarusanu. W 37. minucie Lech zagrał kombinacyjnie i Hernan Rengifo znalazł się sam na sam z bramkarzem. Spokojnie go minął i strzelił do pustej bramki. W przerwie Franciszek Smuda wymienił prawie cały skład. Rywale zaskoczyli Ivana Turinę w końcówce gdy Ciuca pokonał go strzałem głową.

W zespole Lecha zabrakło trójki kadrowiczów - Grzegorza Wojtkowiaka, Rafała Murawskiego oraz Roberta Lewandowskiego, którzy przebywają na zgrupowaniu w Portugalii. Pełne spotkanie zagrał natomiast przebywający na testach Chorwat Miodrag Stosić.

Lech Poznań - Gloria Bistrita 2:1 (2:0): Peszko (28.), Rengifo (37.) - Ciuca (85.)

Skład Lecha: Kotorowski (Turina, 46.) - Stosic, Tanevski, Arboleda (46. Kucharski), Djurdjevic (46. Luis Henriquez) - Bandrowski, Injac (46. Golik) - Peszko (63. Białożyt), Stilic (46. Kikut), Wilk (46. Anderson Cueto) - Rengifo (46. Handzic).

Co powiedział kibicom Piotr Reiss? - czytaj tutaj ?