3. kolejka Ekstraklasy. Legia i Lechia zwyciężają

W najciekawszym sobotnim meczu Lech Poznań pokonał Górnika Zabrze 3:0. Grad bramek padł we Wrocławiu, gdzie Śląsk rozbił Odrę 4:0, a dwa trafienia zanotował Gancarczyk. W niedzielę pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniosła warszawska Legia

W niedzielę grali:

Lechia - Cracovia 2:0 - relacja ?

Efektowna inauguracja sezonu w Gdańsku. Piłkarze Lechii po dobrym meczu pokonują Cracovię 2:0. Gospodarze byli w tym spotkaniu zdecydowanie lepsi i zasłużenie wygrali swój pierwszy mecz w sezonie. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego potwierdzili, że grają w tym sezonie efektowną, ofensywną piłkę, natomiast Cracovia zaprezentowała się bardzo słabo.

Legia - Jagiellonia 2:0 relacja ?

Legia wygrywa z Jagiellonią 2:0. W drugiej połowie piłkarze Legii zagrali lepiej, częściej atakowali, a gra ze środka pola przeniosła się pod pole karne piłkarzy z Białegostoku. Groźnie atakowali Szałachowski (któremu zabrakło dokładności) i Chinyama, którego wejście ożywiło Legionistów. Jaga ciągle więc bez gola na Łazienkowskiej.

Piast - Arka 1:2 - relacja ?

Do przerwy Arka zdążyła zdominować Piasta i zdobyła już dwie bramki. Piast jednak nie poddał się i zaraz po przerwie zdobył bramkę kontaktową. Pięknym strzałem z woleja popisał się Stanisław Wróbel. Gospodarze do końca liczyli na wyrównującą bramkę, ale Arka grała mądrze i nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa.

Śląsk - Odra 4:0 - relacja ?

Śląsk niepodzielnie rządził na boisku, a niedawni pogromcy Legii nie mieli wiele do powiedzenia i do przerwy przegrywali już 0:3. Świetne zawody rozegrał Sebastian Mila, który zaliczył bramkę i asystę przy golu Wołczka. Gości w drugiej połowie dobił zdobywając czwartą bramkę Gancarczyk.

Lech - Górnik 3:0 - relacja ?

Lech rozpoczął w stylu, do którego przyzwyczaił ostatnio swoich kibiców, czyli grając szybko i efektownie. Tak też strzelił gola, ale potem z każdą minutą poznaniacy słabli i do przerwy grali przeciętnie. Po zmianie stron piłkarze Smudy znów przycisnęli, czego efektem były kolejne bramki.

ŁKS - Polonia Warszawa 1:2 - relacja ?

ŁKS, co było do przewidzenia, łatwo przegrał w Krakowie i znów nie zdobył bramki. W starciu z Polonią Warszawa łodzianie nie mieli wielu okazji do strzelenia premierowego gola w tym sezonie, ale udało im się to już w pierwszej połowie. Po przerwie Polonia zdobyła jednak dwie bramki i to warszawianie zainkasowali trzy punkty.

Wszystkie bramki i skróty meczów w serwisie Ekstraklasa.tv ?