Piłka nożna. Polska - Ukraina 1:1. Oceny: Najlepszy Artur Boruc

W sobotnim meczu towarzyskim reprezentacja Polski zremisowała z Ukrainą 1:1. Według ekspertów Sport.pl najlepiej wśród biało-czerwonych zaprezentował się Artur Boruc, najgorzej natomiast Sławomir Peszko.

Bramki z meczu Polska - Ukraina zobacz na Z czuba tv >

Artur Boruc 4

Schudł, tak dobrze nie wyglądał od Euro 2008, gdy był najlepszym piłkarzem reprezentacji Polski. W Łodzi nie popełnił ani jednego błędu. Tuż przed przerwą odbił groźny strzał i zaczął kontrę, po której Jeleń strzelił gola. Przy bramce nie miał szans.

Łukasz Piszczek 3

Najlepszy z testowanych przez Smudę prawych obrońców. Nie popełniał błędów, ale z drugiej strony Ukraińcy rzadko przedostawali się pod polskie pole karne.

Grzegorz Wojtkowiak 4 -

Dużo lepszy w środku obrony niż na prawej, gdzie wcześniej próbował go Smuda. Na początku drugiej połowy zatrzymał w polu karnym Andrija Szewczenkę. Piłkarze po remisie z Ukrainą: myśleliśmy, że mecz już wygrany

Michał Żewłakow 3

Dobrze kierował grą defensywy, nie popełniał błędów, aż do 92 minuty, kiedy to pozwolił strzelić bramkę Selezniowi. Akcje rywali częściej przerywał jednak Wojtkowiak.

Sebastian Boenisch 3

Bardzo chciał strzelić gola w debiucie, w pierwszej połowie próbował z dystansu, w drugiej stojąc kilka metrów przed bramką. Nie będzie gwiazdą reprezentacji, ale może być solidnym lewym obrońcą, którego Smuda poszukuje od początku pracy z kadrą. Zawinił przy stracie bramki.

Jakub Błaszczykowski 3

Jak zwykle walczył, wracał się i próbował rajdów prawym skrzydłem. Asystował przy bramce Jelenia.

Tomasz Bandrowski 3

Od jego podania zaczęła się akcja, po której Polska strzeliła gola. W środku pola radził sobie dobrze, ale Ukraińcy nie pokazali wczoraj niczego wielkiego.

Rafał Murawski 3+

Na początku słaby, poprawiał się z każdą minutą. W drugiej połowie po jego podaniu szansę na strzelenie gola miał Jeleń, ale trafił w bramkarza.

Maciej Iwański 2-

Starał się, ale niewiele z tego wychodziło. W pierwszej połowie często tracił piłkę, podawał za wcześnie, za późno lub niecelnie. Po przerwie świetnie podawał do Jelenia i niedługo potem został zmieniony. Nie będzie z niego rozgrywającego na Euro 2012.

Sławomir Peszko 1+

Udało mu się jedno zagrania, w drugiej połowie dokładnie dośrodkował do Jelenia. Zazwyczaj przegrywał pojedynki ze słabymi w sobotę Ukraińcami.

Ireneusz Jeleń 3+

Zdobył bramkę, ale powinien trzy. Kilka razy zachwycił kibiców, świetnymi zwodami, dzięki którym potrafił przedostać się w pole karne, wracał się też do defensywy. Gdyby tylko by skuteczniejszy...