Puchar Polski. Lech Poznań - Arka Gdynia 1:2. Nieskuteczny Robak, rozczarowujący Kownacki, chaotyczny Majewski [OCENY]

Lech Poznań miał zdecydowanie zbyt dużo słabych punktów, żeby pokonać Arkę Gdynia i sięgnąć po Puchar Polski. Zresztą trudno marzyć o zwycięstwie, kiedy zawodzą liderzy zespołu.

Jasmin Burić - 2

Nie miał zbyt wiele pracy, ale sprawiał wrażenie mało skoncentrowanego. Przy stracie pierwszej bramki mógł się lepiej zachować.

Jan Bednarek - 3

Mocny punkt drużyny. Świetnie włączał się do akcji ofensywnych. W pierwszej połowie po jego strzale głową mogło być 1:0

Lasse Nielsen - 2

Zaczął nieźle, ale później zbyt często przytrafiały mu się proste błędy. Miał swój udział przy stracie goli.

Volodymyr Kostevych - 3

Nierówny. Słabsze momenty w defensywie nadrabiał zaangażowaniem w ofensywie. Mógł mieć asystę, ale po jego świetnym dośrodkowaniu Marcin Robak trafił w słupek.

Maciej Gajos - 2

Po niezłym początku, szybko zgasł. Czasami trzeba było się upewniać, czy w ogóle jest na boisku.

Łukasz Trałka - 3-

Na palcach jednej ręki można było policzyć jego dobre zagrania. Hamulcowy wielu nieźle zapowiadających się akcji Lecha. Popełnił ogromny błąd przy drugim golu dla Arki. Ocenę podwyższa tylko strzelony gol w końcówce dogrywki.

Darko Jevtić - 1

Mógł być bohaterem, ale w pierwszej połowie nie wykorzystał stuprocentowej okazji. Nie tylko w tej jednej sytuacji brakowało mu koncentracji. Zbyt wiele niedokładnych zagrań przyczyniło się, że opuścił boisko w drugiej połowie.

Dawid Kownacki - 2

Słaby występ. Zagubiony, mało widoczny. Miał szansę wpisać się na listę strzelców, ale w drugiej połowie zmarnował doskonałą okazję.

Radosław Majewski - 3

Przebojowy, często inicjował groźne akcje Lecha, ale też za bardzo chaotyczny. Przykład? W 90. min zmarnował "piłkę meczową". Po świetnym zagraniu Makuszewskiego miał przed sobą tylko Steinborsa, ale fatalnie spudłował.

Marcin Robak 3+

Taki trochę Robert Lewandowski z finału Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund. Aktywny, waleczny, z łatwością dochodził do sytuacji podbramkowych, ale przy tym przeraźliwie nieskuteczny. Plus za fantastyczny strzał głową z trudnej pozycji na początku drugiej połowy. Do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.

Maciej Makuszewski - 3

Dał doskonałą zmianę. Ożywił akcje Lecha. Byłby jednym z bohaterów i chwalić się efektowną asystą, gdyby po fantastycznym podaniu Majewski wykorzystał idealną okazję.