Puchar Polski. Lech pokonał Wisłę, najtrudniejszy rywal przeciwnikiem w półfinale

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Wisłę Kraków 4:2 w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski (w pierwszym meczu padł remis 1:1). W półfinale "Kolejorz" zmierzy się z Pogonią Szczecin.
To był nokaut. Po golach Marcina Robaka (z rzutu karnego), Macieja Makuszewskiego i Darko Jevticia Lech prowadził z Wisłą w Krakowie aż 3:0 do przerwy. Chociaż gospodarze rozpoczęli to spotkanie od ataków, to w zasadzie już po pierwszej połowie wiadomo było, że w kolejnej rundzie zagrają poznaniacy.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla drużyny "Białej Gwiazdy". Po błędzie Jana Bednarka w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem nie pomylił się Petar Brlek. Z minuty na minutę Wisła grała lepiej, ale kiedy wydawało się, że gospodarze za chwilę jeszcze zmniejszą dystans do rywala, spotkało ich kolejne nieszczęście. Pojedynek biegowy z Maciejem Makuszewskim przegrał Adam Mójta, który ratując sytuację uciekł się do faulu, za który obejrzał drugą żółtą kartkę.

Grająca w osłabieniu Wisła nie poddała się i nieoczekiwanie strzeliła gola na 2:3. Dobre zagranie z prawej strony i kolejny błąd Bednarka wykorzystał Patryk Małecki. Krakowiacy walczyli, jednak różnica jednego zawodnika na boisku okazała się zbyt duża. W 82. minucie dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Kamil Jóźwiak, który podał do Radosława Majewskiego, a były reprezentant Polski ustalił wynik spotkania.

W półfinale Pucharu Polski "Kolejorz" zmierzy się z Pogonią Szczecin. W drugiej parze dojdzie do starcia Wigier Suwałki z Arką Gdynia. Mecze odbędą się w marcu i kwietniu. Finał rozegrany zostanie 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Burić nie grał, a dostał czerwoną kartkę. Nikolić zapatrzony na Kucharczyka [MEMY]
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.sport.pl/pilka/1,65045,21054899,puchar-polski-lech-pokonal-wisle-najtrudniejszy-rywal-przeciwnikiem.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Puchar Polski. Lech pokonał Wisłę, najtrudniejszy rywal przeciwnikiem w półfinale","datePublished":"2016-11-30T21:56:00Z","dateModified":"2016-11-30T21:56:02Z","articleSection":"pilka","description":"Lech Poznań pokonał na wyjeździe Wisłę Kraków 4:2 w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski (w pierwszym meczu padł remis 1:1). W półfinale \"Kolejorz\" zmierzy się z Pogonią Szczecin.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.sport.pl","logo":{"url":"http://www.sport.pl/logos/25.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Konrad Ferszter","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Puchar Polski. Lech pokonał Wisłę, najtrudniejszy rywal przeciwnikiem w półfinale","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4b/14/14/z21054795V,1-4-Pucharu-Polski--Wisla-Krakow---Lech-Poznan-2-4.jpg","name":"1/4 Pucharu Polski: Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4f/14/14/z21054799V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4e/14/14/z21054798V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4d/14/14/z21054797V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4c/14/14/z21054796V,1-4-Pucharu-Polski--Wisla-Krakow---Lech-Poznan-2-4.jpg","name":"1/4 Pucharu Polski: Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4. Darko Jevtić","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/42/14/14/z21054786V.jpg","name":"","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/41/14/14/z21054785V,1-4-Pucharu-Polski--Wisla-Krakow---Lech-Poznan-2-4.jpg","name":"1/4 Pucharu Polski: Wisła Kraków - Lech Poznań 2:4","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}