Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sebastian Dudek: "Z prezesem Zagłębia rozmawiałem dziesięć sekund i... wyszedłem. Czekam na ofertę rozwiązania kontraktu"

Zagłębie Sosnowiec poinformowało, iż rozwiązało umowę z jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy, Sebastianem Dudkiem. - Nie mam pojęcia jaki był powód. Moja rozmowa z prezesem Marcinem Jaroszewskim trwała 10 sekund... Na razie czekam na propozycję rozwiązania kontraktu - mówi w rozmowie ze Sport.pl Dudek
Sebastian Staszewski: Zagłębie Sosnowiec poinformowało w poniedziałek, że rozwiązało kontrakt z Panem, a także z Krzysztofem Markowskim i trenerem przygotowania motorycznego Bartłomiejem Grzelakiem...

Sebastian Dudek: Ze mną jeszcze nikt niczego nie rozwiązał, na razie jestem tylko odsunięty od zespołu. Prezes Marcin Jaroszewski i dyrektor Robert Stanek poinformowali mnie tylko, że zostanie mi złożona propozycja rozwiązania umowy. Za kilka dni pewnie porozmawiamy i skończy się to tak, jak musi. W tej chwili nie ma możliwości, abym wciąż był piłkarzem Zagłębia.

Decyzja zapadła po przegranym 0:3 meczu ze Zniczem Pruszków. Chodzi wyłącznie o kwestie sportowe?

Nie wiem, nie mam pojęcia... Moja rozmowa z prezesem trwała 10 sekund. Powiedział tylko, że rozwiążemy kontrakt. I wyszedłem. Nie widziałem sensu, aby dalej dyskutować. I tak ktoś podjął decyzję za mnie.

Mocno się Pan zdziwił?

No zdziwiłem się, bo człowiek dostał obuchem bez uprzedzenia. Ale w tym sporcie trzeba spodziewać się wszystkiego, nie można być pewnym następnego dnia. Dziwnie się teraz czuję. Jeszcze wczoraj szykowałem się na trening, a dziś ktoś się ze mną pożegnał.

Odpowie Pan na pytanie: "dlaczego"?

Trzeba o to pytać prezesa. Ja ani nie chcę się na ten temat wypowiadać, ani nie mogę.

Wpływ na decyzję o rozwiązaniu kontraktu, który nota bene przedłużył Pan cztery miesiące temu, miał głośny wywiad, którego udzielił mi Pan pod koniec listopada ubiegłego roku, po meczu z Pogonią Siedlce?

Sądzę, że wpłynęło na to wiele czynników. Może ten wywiad, może frustracja złymi wynikami Zagłębia, brak punktów. To wszystko nawarstwiało się od jakiegoś czasu. Nie chcę też wymyślać, bo może okazać się, że powód był całkowicie inny, niż ten, o którym myślimy...

Co dalej?

Nie mam pojęcia. Do czerwca już nic nie zrobię. Nawet jeśli bym chciał, to nie będę mógł znaleźć nowego klubu. Daję sobie kilka dni, aby się ogarnąć, ochłonąć. Na pewno przez najbliższe dwa-trzy miesiące będę się ruszał, biegał, chodził na siłownię i czekał. Nie chcę niczego planować, bo poniedziałek pokazał mi, że z planów nici, jeśli życie chce ci zrobić psikusa.

O komentarz poprosiliśmy także prezesa Zagłębia Sosnowiec, Marcina Jaroszewskiego:

- To decyzja sztabu szkoleniowego, pod którą się podpisałem. Jest spowodowana ostatnią tendencją sportową drużyny. Nie gramy tak, jak byśmy chcieli. Więcej informacji może udzielić dyrektor sportowy.





Więcej o:
Komentarze (4)
Sebastian Dudek: "Z prezesem Zagłębia rozmawiałem dziesięć sekund i... wyszedłem. Czekam na ofertę rozwiązania kontraktu"
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 1 raz 1

  Nie dalej jak kilkanaście tygodni temu robiono Boga z Dudka. Od prezesa po trenerów; wszyscy piali z zachwytu. Kabaret!

 • Grzegorz Karnaus

  0

  Siedzi Dudek na dachu i spogląda przez dziurkę
  Księżyc mu się odwrócił i pokazał mu DU...siedzi na dachu
  Na Ludowym takich Panów co się nazywają piłkarzami nie potrzeba !

 • pluciniak

  0

  Rada boiskowych dziadków z kapitanem Dudkiem na czele robiła wszystko, żeby tylko nie awansować, bo to by oznaczało wzmocnienia zespołu a dla 'zainteresowanych' ławę tudzież rezerwy; lepiej odpuścić i zapewnić sobie jeszcze roczek spokojnej, przedemerytalnej gry na zapleczu ekstrakslasy. Także zamiast zastanawiać się panie Dudek, z jakiego powodu umowa zostaje rozwiązana, proponuję podpisać tam gdzie wskażą i zawijać się z Sosnowca zanim pan dostaniesz w pape na ulicy.

 • gawor4

  0

  jak zwalniają, to i będą zatrudniać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX