Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga polska. Takesure Chinyama musi schudnąć

Dyrektor sportowy drugoligowej Polonii Bytom Tomasz Kupijaj polecił byłemu napastnikowi Legii Warszawa zrzucenie wagi, jeśli Takesure Chinyama faktycznie chce dostać kontrakt w klubie po całkiem owocnym okresie próbnym
Chinyama szczególnie zaimponował bytomskiemu sztabowi po zdobyciu bramki w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. Kupijaj ostrzegł jednak napastnika z Zimbabwe, że jeśli naprawdę liczy na podpisanie umowy, będzie musiał schudnąć.

- Chinyama ma obecnie jakieś osiem kilogramów nadwagi. Chcemy dać mu szansę, ale nie przy takiej wadze. Musi zrzucić parę kg - powiedział Kupijaj.

34-latek wrócił w tym roku do Polski i zdobył 16 bramek w trzecioligowym klubie LZS Piotrówka. To wywołało zainteresowanie paru klubów z drugiej ligi.

Teraz oczekuje się, że Chinyama pojedzie z Polonią na zimowy obóz, zaczynający się 9. stycznia. Dołączyć do niego mają rodacy, Dzikamai "Andre" Gwaze i Munyaradzai Chiunye. Gwaze występował wcześniej w Górniku Zabrze.

Chinyama w 2007 r. trafił do Groclina Dyskobolii, ale szybko przeniósł się do Legii, w której grał w latach 2007-11. Ostatnio grał przez chwilę w rodzimym Dynamos FC, z którego odszedł po kłótni z trenerem. Został pierwszym zawodnikiem spoza Europy, który został królem strzelców ekstraklasy (19 goli w 2009 r.).

Anty-Fitness.Sport.pl, czyli sukces z brzuszkiem jest w sporcie możliwy! [ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (3)
Liga polska. Takesure Chinyama musi schudnąć
Zaloguj się
 • rozbawiony0

  0

  Niech jeszcze zrzuci parę lat.

 • matitalolo

  0

  To jest bardzo trudne na polskim żarciu z polskiej kuchni.

 • yosemitesam

  0

  "Były król strzelców z Legii za gruby na II ligę"

  Raczej: druga liga za gruba na byłego króla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX