Bundesliga. Łukasz Piszczek dla Sport.pl: Bayern będzie nieosiągalny

- Myślę, że jeżeli Bayern nie spuści z tonu, to znów będzie nieosiągalny - powiedział Łukasz Piszczek w rozmowie ze Sport.pl.

W pierwszej połowie Borussia grała poniżej oczekiwań, choć po trafieniu Pierre-Emericka Aubameyanga prowadziła w meczu z Mainz. Dopiero po zmianie stron gospodarze pokazali swoją jakość, a drugie trafienie napastnika z Gabonu sprawił, że gol Mainz tylko zmniejszył rozmiary ich porażki. - Mainz to nie jest głupia drużyna. Może pierwsza połowa nie układała się tak, jak byśmy sobie tego życzyli, ale w drugiej wszystko szło już po naszej myśli. Goście mieli swoje sytuacje, na szczęście Pierre wykorzystał karnego i przy 2:0 ich bramka nie zrobiła nam wielkiej krzywdy - mówił Łukasz Piszczek w rozmowie ze Sport.pl po spotkaniu.

Reprezentant Polski na boisku pojawił się dopiero na ostatni kwadrans, zastępując Felixa Passlacka. - Na pewno wpłynął na to fakt, że doszedłem później do treningów [po powrocie z Euro w sierpniu - przyp.red]. Trener widzi w jakiej jestem formie i bardzo się cieszę, że dostałem dziś od niego kilka minut - dodawał.

Borussia jest obok Bayernu Monachium faworytem Bundesligi, choć to mistrz Niemiec rozpoczął rozgrywki w bardziej imponujący sposób, zwycięstwem 6:0 z Werderem Brema. Piszczek jednoznacznie wskazał tego przyczynę: - Trzeba poczekać, bo mamy ośmiu nowych piłkarzy w drużynie. Aby to się zgrało potrzeba nam czasu, to wszystko nie zrobi się samo za pstryknięciem palca - stwierdził. Jaka będzie w tym roku Bundesliga? - Ciekawa, ale myślę, że jeżeli Bayern nie spuści z tonu, to znów będzie nieosiągalny - odparł.

Z kolei w Lidze Mistrzów Borussia zmierzy się w grupie z Legią Warszawa. - Fajnie będzie zagrać przy Łazienkowskiej. Cieszę się, że jak już drużyna z naszego kraju jest w LM, to będę miał okazję przeciwko niej zagrać - powiedział Piszczek.

W poniedziałek reprezentacja Polski rozpocznie zgrupowanie przed meczem z Kazachstanem. Wśród piłkarzy powołanych przez Adama Nawałkę jest oczywiście Łukasz Piszczek. - Na razie skupiałem się tylko na Borussii, ale od poniedziałku, początku zgrupowania zacznę myśleć o kadrze. Do Kazachstanu jedziemy po trzy punkty - zapowiedział 31-letni piłkarz.