Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Portugalia. Brutalna interwencja policji, ojciec i dziadek pobici na oczach dzieci [WIDEO]

Po meczu Benfica - Vitoria Guimaraes kibice gospodarzy żywiołowo świętowali zdobycie 34. tytułu mistrza Portugalii. W pewnym momencie feta zmieniła się w zamieszki i zainterweniowała policja. Jednak w wyniku tej interwencji ucierpiało wiele postronnych osób.
Świętujący kibice Benfiki w bardzo licznym gronie świętowali sukces w centrum miasta. Niestety, ogromna euforia z niewyjaśnionych przyczyn w pewnym momencie zamieniła się w brutalne zamieszki. Fani portugalskiego klubu stoczyli kilkugodzinną bitwę z funkcjonariuszami policji. "Prewencja" została obrzucona kamieniami, butelkami i wszystkim, co kibice mieli pod ręką. Policja w odpowiedzi użyła gazu, pałek, a nawet broń gładkolufową. W zadymie ucierpiało wiele osób. Wśród nich znalazły się niestety także te postronne. Najwięcej kontrowersji i wzburzenia w Portugalii wywołał film opublikowany po zamieszkach, na którym widać jak policjanci pobili bezbronną rodzinę z dwójką dzieci.

"Policjanci zaczęli mnie bić"

Funkcjonariusze podeszli do Jose Magalhaesa, jego dwóch synów (w wieku 9 i 13 lat) oraz jego ojca. Po krótkiej wymianie zdań zaczęli okładać dorosłych mężczyzn. Najpierw ojciec Jose został dwukrotnie uderzony pięścią w twarz, a następnie na ziemię powalono jego syna, który otrzymał kilka ciosów pałką. Wszystko rozegrało się na oczach dzieci. Poszkodowany po całym zajściu przyznał, że nie miał pojęcia dlaczego został zaatakowany. - Wcześniej opuściliśmy stadion, ponieważ bałem się, że dzieci mogą zostać stratowane przez szalejący tłum. Usiedliśmy na murku, gdzie mój spragniony syn dostał butelkę wody od młodej kobiety - relacjonował zdarzenie Jose Magalhaes. - Policjanci wtedy do nas podeszli i pytali co robimy. Wytłumaczyłem im co się dzieje na trybunach, a oni zaczęli mnie bić. Zacząłem panikować, bo widziałem, że mój ojciec także otrzymał kilka ciosów. W dodatku nie wiedziałem co dzieje się z moimi dziećmi - dodał.

Kibic obraził funkcjonariuszy? "To kłamstwo!"

Ministerstwo spraw wewnętrznych Portugalii wszczęło postępowanie w sprawie domniemanego nadużycia władzy przez funkcjonariuszy. Departament rządowy, który nadzoruje policję, zapowiedział również, że działania policji na stadionie i w jego okolicach będzie skrupulatnie zbadane.

Policjanci swoją interwencje tłumaczą tym, że Jose Magalhaes obraził i opluł jednego z funkcjonariuszy. Fan Benfiki natychmiast odparł zarzuty. "To kłamstwo" - miał stwierdzić w rozmowie z portugalskimi mediami.

Zaproszenie na mecz rekompensatą

Władze Benfiki zapowiedziały, że zaproszą poszkodowaną rodzinę na ostatni mecz Benfiki w tym sezonie, który odbędzie się w Lizbonie w najbliższy weekend. Co więcej, dwójka jego dzieci będzie mogła towarzyszyć piłkarzom podczas odbierania trofeum za zwycięstwo w lidze.

Świętowanie mistrzostwa Benfiki wymknęło się spod kontroli [ZDJĘCIA]


Więcej o:
Komentarze (18)
Portugalia. Brutalna interwencja policji, ojciec i dziadek pobici na oczach dzieci [WIDEO]
Zaloguj się
 • Oceniono 64 razy 36

  Policja niewłaściwie się zachowała chciała się wyżyć.Dobrze że klub zachował klasę.

 • brunon_k

  Oceniono 54 razy 24

  W Polsce w podobnych sytuacjach gdzie funkcjonariusze Policji nadużywają uprawnień aparat Rzecznika Prasowego Policji pan Sokołowski oraz różnej maści eksperci policyjni wytłumaczą zaraz społeczeństwu, że Policja zastosowała właściwe środki przymusu bezpośredniego adekwatne do sytuacji.
  Widzisz Pośle Wipler. Można przyjmować razy pałą i nie ruszać się jak leją. A tak Pana skarży si, że Pan kopał Policjantów.

 • enterthevoid

  Oceniono 25 razy 21

  Dziecko az sie zsikalo. Powinno sie tych psiarzy z miejsca wywali na ryj z pracy i po pol roku do puszki. Co za zwyrodniale skur..synstwo

 • vladek

  Oceniono 60 razy 20

  Nawet jak oplul i zwyzywal to policjant ma gebe otrzec i przeprosic za klopot.
  Nikt policji nie placi za zaczepianie ludzi i wdawanie sie w przepychanki. Jak nie sprawiali klopotow to po jakiego grzyba sie przyczepia...

 • panire

  Oceniono 17 razy 15

  Też kiedyś miałem podobnie choć trochę mniej brutalnie . Skończyło się, że otoczony przez odział dostałem w pysk.

  Po imprezie masowej, będąc poza jej obrębem w podobnym miejscu policjant kazał mi się zwijać, a ja spytałem czemu? jestem w publicznym parku na ławce...I dostałem odpowiedź. Dziadek pewnie też był ciekawy..

 • adin_null_adin

  Oceniono 15 razy 13

  Policje różnych krajów powinny robić ustawki by od czasu do czasu wzajemnie się wypałować.
  Oczywiście z medialną oprawą.

 • uzdek98

  Oceniono 31 razy 13

  co ci ludzie robili ... przeciez powinni psiarnie ukamieniowac ...

 • mhlwawa 1

  Oceniono 33 razy 13

  W polsce dostałby jeszcze z brodni gładkolufowej a co

 • luketjorself

  Oceniono 16 razy 12

  Oj tam zaraz brutalna interwencja, nawet dzieci nie pobili za to, że płaczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX