Primera Division. Zwycięstwo Sevilli, Krychowiak piłkarzem meczu

Sevilla pokonała na wyjedzie Elche 2:0 w meczu 8. kolejki ligi hiszpańskiej. Cały mecz w drużynie gości zagrał Grzegorz Krychowiak i był piłkarzem meczu według fachowego serwisu Whoscored.com

Obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Najpierw w 59. minucie spotkania do pustej bramki w ogromnym zamieszaniu trafił Carlos Bacca. Niespełna kwadrans później wynik ustalił po ładnym uderzeniu głową Kevin Gameiro.

Piłkarzem meczu według Whoscored.com był jednak Grzegorz Krychowiak. Polak przez cały mecz był nie do przejścia w środku pola, a w drugiej połowie był też zagrożeniem na połowie rywali. Oddał dwa strzały - po jednym piłka minęła słupek bramki, a po drugim musiał interweniować golkiper Elche Manu Herrera (Przemysław Tytoń siedział na ławce rezerwowych).

Za swój występ Polak otrzymał najwyższą ocenę 8.3. W sumie miał pięć przechwytów, sześć wygranych pojedynków i 80-procentową skuteczność podań. Krychowiak po raz drugi w tym sezonie został wyróżniony przez ten portal. Wcześniej został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania z Realem Sociedad (1:0).

Dzięki tej wygranej Sevilla zajmuje drugie miejsce w Primera Division. Ma na koncie 19 punktów, do prowadzącej Barcelony traci trzy "oczka".