Mecze towarzyskie. Pierwszy gol Grzegorza Krychowiaka dla Sevilli

Grzegorz Krychowiak strzelił bramkę dla Sevilli w wygranym 2:0 towarzyskim meczu z Herthą Berlin. Było to premierowe trafienie Polaka dla hiszpańskiej drużyny, z którą tydzień temu podpisał czteroletni kontrakt.

Krychowiak zdobył swoją pierwszą bramkę dla triumfatora Ligi Europy w 52. minucie. Wykorzystał dośrodkowanie Vitolo i trafił do siatki po uderzeniu głową. Pięć minut później wynik ustalił Juan Munoz. Spotkanie rozegrano w hiszpańskiej miejscowości Neuruppin.

Był to czwarty mecz reprezentanta Polski w barwach Sevilli. Wcześniej zagrał w meczach z Olympique Lyon (0:0), Eintrachtem Brunszwik (2:1) i Unionem Berlin (1:2).

Krychowiak przeszedł do Sevilli z francuskiego Stade Reims. 23 lipca podpisał czteroletni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji kosztował sześć milionów euro. To stawia go na drugim miejscu w polskim futbolu. Droższy był tylko Jerzy Dudek, który przechodził z Feyenoordu Rotterdam do Liverpoolu za ok. 7,5 mln euro.